Pokud jste zvyklí připravovat vejce natvrdo, pravděpodobně jste si všimli jakéhosi zeleného kroužku obklopujícího žloutek. Co je příčinou? Je nebezpečné jíst vejce, která obsahují tento nazelenalý pás? Odpovědi v tomto článku.

Mít po ruce natvrdo uvařená vejce se vždy hodí, abyste zaplnili návaly hladu a vyhnuli se používání méně zdravých možností. V salátu, sendviči nebo konzumovaná tak, jak jsou, vejce natvrdo jsou vynikající a mohou obohatit jakýkoli pokrm, jak chuťově, tak nutričně!

Ve skutečnosti jsou vejce koncentrátem živin, vitamínů a minerálů. Představují výborný zdroj plnohodnotných bílkovin, protože obsahují všechny aminokyseliny, které naše tělo potřebuje, ale také mastné kyseliny nezbytné pro jeho správné fungování. Vejce také obsahují lutein, karotenoid, který chrání zrak a zabraňuje AMD (věkem podmíněné makulární degeneraci). Tato složka se nachází i v zelené zelenině, ale ta obsažená ve vejcích se pro tělo lépe vstřebává a je tedy prospěšnější!

Kromě toho jsou vejce, nebo přesněji vaječné žloutky, potraviny nejbohatší na cholin, základní živinu, která pomáhá zachovat mozkové funkce, a tím předcházet mrtvici. Toto pozorování je součástí závěrů vědecké studie zveřejněné v British Medical Journal a provedené na 4 milionech lidí. Podle této studie může konzumace dostatečného množství vajec skutečně snížit riziko mrtvice o 25 %.

Vejce jsou proto vynikající potravinou pro zdraví. Vejce natvrdo jsou dobrou variantou, protože jsou praktická a rychlá na přípravu, ale i tak je potřeba vědět, jak na ně správně!

Příprava natvrdo vařených vajec může být skutečně trochu matoucí: nikdy nevíte, jak dlouho se budou vařit! Pokud nejsou dobře uvařené, jsou velmi tekuté, a pokud jsou přepečené, může se na žloutku objevit zelený kroužek!

Co je to za zelený kroužek na vašich žloutcích?

Nazelenalý kroužek na vaječném žloutku je důkazem, že vejce byla převařená. Jednoduše jste vejce nechali na teple o něco déle, než bylo nutné.
Vědecké vysvětlení tohoto jevu je celkem jednoduché; je výsledkem chemické reakce mezi sirovodíkem a železem ve vejci. Po působení tepla bude sirovodík přítomný v bílku reagovat se železem ve vaječném žloutku, což způsobí tvorbu sulfidu železa. Je to tedy sulfid železa, který obklopuje vaječný žloutek, když je převařený.

Přítomnost tohoto zeleného kroužku však neznamená, že vejce nejsou bezpečná nebo nebezpečná pro vaše zdraví. Zůstávají zdravé a zachovávají si všechny své nutriční výhody.

Jak se vyhnout zelenému kroužku na vejcích?

Z čistě estetického hlediska, abyste se vyhnuli vzhledu tohoto zeleného prstenu, stačí je správně uvařit. Zde je klíčová doba vaření; Vejce byste neměli vařit příliš dlouho. Zde je jednoduchý způsob, jak správně uvařit vejce:

Vejce dejte do hrnce a zalijte je studenou vodou. Pánev by měla být dostatečně velká, aby pojala vejce v jedné vrstvě. Vejce přiveďte k varu a jakmile se vaří, stáhněte z plotny a na pánev přikryjte pokličkou.

Vejce nechte 15 minut uležet, poté je opláchněte studenou vodou, abyste zastavili proces vaření. A tady to máte, vaše vejce natvrdo jsou hotová a bez zeleného kroužku!
Pokud dáváte přednost vajíčkům měkkým nebo trochu tekutým, zkraťte dobu odpočinku.

Další tipy pro správnou přípravu a skladování vajec natvrdo:

  • Vejce by se neměla vařit déle než 12 minut.
  • Vejce je lepší vložit do studené vody a poté je přivést k varu, místo toho, abyste je vkládali do předem převařené vody.
  • Do lednice používejte nejméně čerstvých vajec, protože se budou snadněji loupat.
  • Natvrdo uvařená, neloupaná vejce dejte do vzduchotěsné nádoby a dejte do lednice. Lze je skladovat až týden.