Co znamenají bílé pruhy na kuřecích prsou?

Co znamenají bílé pruhy na kuřecích prsou?

Ve Francii se hojně konzumuje bílé maso včetně kuřecího. Z 850 milionů kuřat chovaných každý rok je asi 83 % chováno intenzivně, aby uspokojili rostoucí poptávku po levných kuřatech. Jeho vysoká spotřeba je způsobena také tím, že je méně tučný a nízkokalorický, ale také bohatý na bílkoviny, vitamíny a minerály.

Průmyslová drůbež

Po vylíhnutí se mláďata ocitnou namačkaná po tisících v úzkých klecích bez otvorů. Čím jsou starší, tím více se zhoršují jejich životní podmínky. Jejich růst probíhá rychlým a neúměrným způsobem, který jim neumožňuje unést svou váhu a způsobuje četné patologické stavy. Chovatelé tak podávají přípravky, které problém paradoxně způsobují a řeší.

Produkty podávané této drůbeži

Hormony

Tato drůbež je krmena nejen sójovými produkty, které podporují zvýšení hladiny estrogenu, ale zvyšuje se i stres, který každé kuře podstupuje, způsobený špatnými životními podmínkami a také porážkou. Výsledkem je, že toto maso je bohaté na steroidní hormony, jako je adrenalin a kortizol.

Antibiotika

Antibiotika podávaná této drůbeži ke snížení bakterií a nemocí nakonec u lidí vytvoří bakterie odolné vůči antibiotikům, protože tyto bakterie se nacházejí v jejich potravě.

Nízká kvalita jídla

Strava této drůbeže je bohatá na tuk, pesticidy, herbicidy, fungicidy a není příliš výživná.

Kromě toho má čpavek, kterému je drůbež vystavena v důsledku vlhkosti svých obydlí, negativní dopad na její růst a zdraví.

Význam bílých čar na kuřecích nabídkách

Vzhledem k vysoké spotřebě kuřecího masa tlak na větší množství této drůbeže přiměl chovatele k provádění spíše specifických metod chovu tak, aby byla vybavena vyvinutým prsním svalstvem, které představuje 20 % jejich tělesné hmotnosti.

Některé vědce však znepokojil jev, který byl předmětem studie zveřejněné v časopise The Italian Journal of Animal Science, týkající se výskytu rostoucího počtu takzvaných „bílých čar“ na kuřecích prsou pěstovaných průmyslově. Jedná se o bílé pruhy, rovnoběžné se svalovými vlákny, které způsobují nebezpečnou změnu nutriční kvality masa. Díky tomu jsou prsa bohatší na tuk (až 224 %), ale méně bohatá na bílkoviny.

Příčinou této epidemie je pravděpodobně chov a strava těchto kuřat, které jsou nevhodné a neslučitelné s jejich blahobytem.

Zdravá alternativa? Kuře z volného výběhu!

Kuře z volného chovu je chováno pod širým nebem a krmeno minimálně 75 % obilovin. Má tedy lepší chuť, protože tento způsob stravování zaručuje dobrou nutriční kvalitu a chrání nás před hormony, antibiotiky a dalšími toxiny škodlivými pro naše zdraví.

Porozumění etiketám potravin

Pokud si nemůžete koupit kuře z volného chovu přímo od chovatele, který upřednostňuje biopotraviny, seženete je v supermarketech. Nejdůležitější je porozumět obsahu etiket nalepených na obalech kuřete, pro vaše zdraví a pohodu.

Bio kuře : drůbež je krmena organickým krmivem, bez antibiotik nebo vakcín a má venkovní hnízda.

Kuře chované na pastvě : Drůbež je chována celoročně venku na pastvě. Může však být umístěn uvnitř za špatného počasí nebo pro boj s predátory.

Kuře ve volném výběhu : drůbež má přístup ven, bez požadavků na možnost přístupu.

Kuře bez klece : Drůbež se chová uvnitř, ale ne nutně v klecích.

Neváhejte a vyberte si kuře z volného výběhu a bio. Je to nejlepší způsob, jak chránit své zdraví, zdraví své rodiny a zdraví planety!

Hit enter to search or ESC to close.