Čokoládová pěna: původní receptura

Čokoládová pěna: původní receptura

Čokoládová pěna je oblíbeným dezertem, který si mnoho z nás pochutnává. Přestože jeho receptura není příliš složitá, existuje tajemství, které zajišťuje, že získaný výsledek bude dokonalý. Díky tomuto tipu bude vaše čokoládová pěna krémová, s neodolatelnou chutí.

Recept na čokoládovou pěnu

Čokoládová pěna je dezert s krémovou texturou, který se jí lžící. Čokoládovou pěnu můžete podávat jako dezert po rodinném jídle nebo během dětské oslavy. Je to také ideální cukrářská specialita jako svačina pro chvíle relaxace, která vám umožní načerpat energii v obzvláště únavných dnech.

Nejlepší čokoládová pěna má tajemství . Cukráři říkají, že pro dobrou pěnu je nezbytná kvalitní čokoláda. Tento detail je nesmírně důležitý. Dále se doporučuje nepřekračovat čokoládu s více než 70 % kakaa.

Základní pravidlo tedy zní: čím lepší čokoládu použijete, tím lepší bude konečný výsledek.

Kromě toho je důležité před podáváním pěny nechat alespoň šest hodin po její přípravě.

Ingredience

 • 200 g hořké čokolády (maximálně 70 % kakaa)
 • 1 vanilkový lusk podélně rozříznutý
 • 3 vejce s oddělenými žloutky a bílky
 • Špetka soli
 • 2 lžíce moučkového cukru
 • 25 ml husté smetany (naše tajná ingredience)

Způsob přípravy

Připravte si čokoládovou pěnu – zdroj: spm
 1. Čokoládu vložte do skleněné misky a rozpusťte ji v mikrovlnné troubě na plný výkon po dobu 40 sekund. Vyjměte čokoládu z mikrovlnné trouby, dobře promíchejte a opakujte, dokud se úplně nerozpustí. Tato operace může být také provedena v bain-marie.
 2. Poté špičkou malého nože přidejte vanilkový lusk, abyste odstranili černá semínka, a zapracujte ho do čokolády. Přidejte žloutky, smetanu a vše dobře promíchejte.
 3. Elektrickým šlehačem ušleháme bílky se solí. Poté za stálého míchání přidejte cukr. Pokračujte v míchání bílků, dokud „nedrží pohromadě“. Do čokolády postupně pomocí stěrky vmícháme tuhý sníh z bílků.
 4. Nakonec pěnu přendejte do nádob, ve kterých ji budete podávat, a uložte do lednice.
 5. Pokud se chcete rozhodnout pro specifické zdobení, můžete čokoládovou pěnu ozdobit lískovými oříšky, vlašskými ořechy nebo mandlemi, kávovými zrny nebo čokoládovými pomerančovými kůrami.

Pokud držíte specifickou dietu,  zde je recept na staromódní čokoládovou pěnu bez cukru a mléka .

Hit enter to search or ESC to close.