Dietní recept: Jablečný koláč našich babiček, rozpouštějící se a krémový

Dietní recept: Jablečný koláč našich babiček, rozpouštějící se a krémový

Co je lepší jako sladkost než lahodný jablečný koláč? V kteroukoli denní dobu je vždy dobré si kousek vychutnat k největšímu potěšení našich mlsných jazýčků. Dobrá zpráva pro příznivce tohoto lahodného pokrmu, našli jsme pro vás výborný babský recept.

Tento malý zázrak vyrobený z listového celozrnného těsta a karamelizovaných jablek kořeněných skořicí je nejen zdravější a méně kalorický, ale mnozí dosvědčují, že je to ten nejlepší koláč, jaký kdy ochutnali. Rozbuší vaše chuťové pohárky!

Navrhovaný koláč je vyroben z určitých ingrediencí, jako jsou jablka, jablečný ocet a čistý javorový sirup , které jsou plné výhod a kromě toho, že jsou nejvybranějším dezertem, poskytují vám nutriční výhody.

Dobré vědět :

Výhody jablek:

Nízký obsah kalorií, jablko je antioxidant a zabraňuje některým kardiovaskulárním onemocněním a některým druhům rakoviny. Toto velmi oblíbené ovoce je totiž plné živin, jako je vitamín C, který, jakmile se dostane do krve, příznivě působí na mozkové buňky, což pomáhá bojovat proti nemocem spojeným se stárnutím, jako je Alzheimerova choroba nebo Parkinsonova choroba. Vitamin K, obsažený v jablkách, napomáhá srážení krve tvorbou bílkovin. Vláknina, ze které se skládá, zlepšuje střevní průchod a snižuje riziko cukrovky. Nezapomínáme ani na polyfenoly a flavonoidy, které jsou vynikající na astma.

Javorový sirup

Ačkoli je med široce prohlašován pro své přednosti, javorový sirup má také značné výhody (kromě toho, že zlepšuje naše snídaně). Obsahuje nízký glykemický index a také poměrně velké množství antioxidantů. Jde o zcela přírodní produkt, který kromě vaření neprochází žádnou proměnou. Chrání buňky a také bojuje proti obezitě a kardiovaskulárním chorobám!

Recept

Potřebujeme :

 • 1 hrnek (120 g) celozrnné mouky
 • ½ lžičky soli
 • 4 lžíce (56 g) másla nakrájeného na kostičky
 • 2 lžičky mléka
 • 1 lžička čistého javorového sirupu
 • ½ lžičky jablečného octa
 • 1 až 2 polévkové lžíce studené vody
 • 5 jablek nakrájených na kostičky

příprava:

 1. Nejprve smíchejte mouku a sůl ve střední misce. Přidejte máslo a pokračujte v míchání, dokud nebude připomínat strouhanku.
 2. Poté smíchejte mléko a javorový sirup, kterým budete směs přelévat.
 3. Do směsi přidávejte ocet, dokud se nespojí všechny tekuté ingredience.
 4. Pokračujte v přidávání vody po jedné lžičce, dokud se nevytvoří těsto. Těsto položte mezi dva pláty potravinářské fólie a vytvořte kruh o tloušťce 4 centimetry. Necháme 30 minut vychladnout.
 5. 5 jablek oloupeme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na kostičky. Uvařte je na pánvi s 30 g másla, přidejte trochu medu a nechte zkaramelizovat.

 1. Troubu předehřejte na 220 °C a kulatou formu na dort o průměru 25 cm potřete nepřilnavým sprejem na vaření nebo trochou másla a vyložte trochou mouky.
 2. Těsto rozválejte a vložte do koláčové formy, přebytek odřízněte a vsypte karamelizovaná jablka.

 1. Vařte při 220 °C 20 až 30 minut.
 2. Koláč vyndejte z trouby a ještě teplý podávejte.

Dobrou chuť!

Hit enter to search or ESC to close.