Doba vaření lososa v troubě: jaké je správné načasování?

Doba vaření lososa v troubě: jaké je správné načasování?

Losos je vynikajícím zdrojem bílkovin, omega-3, vitamínu B, vápníku a antioxidantů. Ale kromě své nutriční bohatosti má tato ryba jedinečnou chuť, která potěší naše chuťové pohárky. Chcete-li na své hosty zapůsobit, není nic jako lahodný filet z lososa pečený v troubě, křehký uvnitř a křupavý zvenku. Pořád musíte vědět, jak to dát do trouby, aniž byste udělali chybu. Chcete-li ji připravit k dokonalosti a úspěšně ji uvařit jako v restauraci, existuje několik tipů, které je třeba pečlivě dodržovat. Objevte je!

Doba vaření lososa v troubě: jaké je správné načasování?

Plátky lososa – zdroj: spm

Jak dlouho trvá pečení lososa v troubě?

Dobře promyšlené koření: oregano, česnek, citron, kapka olivového oleje, trocha soli a pepře. A teď, voila! Doplněný rýží, těstovinami, křupavou zeleninou nebo jednoduchým čerstvým salátem se při správné úpravě může losos rychle stát mimořádně chutným a především zdravým pokrmem.

Ale abyste dosáhli takového výsledku, musíte vzít v úvahu několik moudrých rad.

 • V první řadě je při nákupu klíčové vybrat ten správný kus lososa. Vyberte si chovaného lososa s červeným štítkem. Dbejte především na jeho čerstvost a kvalitu: když je losos hodně čerstvý, nemá výraznou „rybí“ vůni, která by vás mohla odpuzovat, ani hnědé skvrny na mase. Jeho kůže by neměla být suchá, ale spíše vlhká a jeho šupiny by se měly zdát lesklé. Nakonec se rozhodněte pro oranžově zbarveného lososa, jeho chuť bude ještě lepší.
 • Doporučujeme zakoupit čerstvého lososa. Pokud si ho koupíte mražený, ujistěte se, že je obal dobře uzavřený a není nikde roztržený. Vždy si přečtěte etiketu, abyste zajistili čerstvost a vyhněte se produktům obsahujícím barviva.
 • Pokud jde o správné vaření, doba závisí na několika faktorech, včetně tloušťky steaku z lososa, jeho velikosti, jeho hmotnosti a teploty použité uvnitř trouby. Obecně platí, že filet o tloušťce 2,5 cm trvá asi 10 minut a musí se péct při mírné teplotě 180 °C. Někteří doporučují nechat 4 až 6 minut vaření na každý centimetr tloušťky. Upozornění: pokud se na povrchu lososa začnou objevovat bílé skvrny tuku, znamená to, že doba vaření byla příliš dlouhá. Preventivně je nejlepší čas od času zkontrolovat pomocí vidličky.

Pozn.: lososa si samozřejmě můžete dochutit podle své chuti. Někdo preferuje oregano, ale můžete ho nahradit jinou aromatickou bylinkou, jako je tymián, šťovík, kopr nebo pažitka.

Pečeme lososa v troubě – zdroj: spm

Zde je výborný recept na pečeného lososa

Ingredience:

 • Několik čerstvých filetů z lososa
 • Olivový olej
 • Buňka
 • Pepř
 • Nasekaný česnek
 • Čerstvé koření a bylinky, dle vaší chuti
 • Citrón

Způsob přípravy:

 1. Troubu předehřejte na 180°C.
 2. Plech vyložte pečicím papírem (nebo zvolte formu do trouby).
 3. Filety lososa urovnáme kůží dolů a dostatečně osolíme a opepříme.
 4. V misce smíchejte kapku olivového oleje s nasekaným česnekem a šťávou z půlky citronu. Dobře promíchejte a přidejte koření a bylinky podle vašich preferencí.
 5. Výslednou směsí namažte filety lososa jak z vrchu, tak ze stran.
 6. Zbylou půlku citronu nakrájejte na tenké plátky a položte je na každý plátek lososa.
 7. Vložte plech do trouby.

Poznámka: Teplota 180°C je ideální pro pečení filetů z lososa nebo steaků. K dokonalému uvaření stačí deset až patnáct minut. Nezapomeňte však vždy sledovat, protože propečení se obecně liší v závislosti na váze, velikosti a tloušťce lososa.

Pečený losos

Lososa můžete po vytažení z trouby dochutit tymiánem nebo čerstvým koprem, podle chuti není na výběr: zelené fazolky restované na másle a česneku, vařená rýže basmati s vodou nebo rizoto. , čerstvé tagliatelle, smažené brambory, zeleninový gratin nebo jednoduše zelený salát, pokud držíte dietu. Dobrou chuť !

Hit enter to search or ESC to close.