Dobrá výživa pro delší život

Dobrá výživa pro delší život

Po tisíciletí lidé vždy toužili po věčném mládí. Co však můžete udělat, abyste si prodloužili očekávanou délku života a zároveň zůstali v dobrém zdraví? Četné studie skutečně prokázaly, že náš životní styl ovlivňuje naši délku života ze 70–80 %. Pak se ukazuje, že zdravá strava pomáhá předcházet vzniku některých onemocnění a posiluje imunitní systém.

V tomto článku jsme uvedli základní potraviny, které musíte zařadit do svého jídelníčku, pokud chcete žít déle.

Zelenina

Abychom oddálili stárnutí našeho těla a našich mozkových schopností, dáváme přednost určité zelenině. Pojďme je rychle objevit.

Brokolice a cherry rajčata

Brokolice je považována za zeleninu proti stárnutí par excellence. Toto krmivo je složeno z polyfenolů (silný antioxidant), vitamínů A, C a vápníku. Díky svému složení je považována i za protiúnavovou zeleninu. Co se týče cherry rajčátek, obsahuje quercetin, což je velmi účinný antioxidant, který pomáhá posilovat imunitní systém.

Konzumace cherry rajčat také pomáhá v boji proti alergiím, srdečním a očním chorobám a některým typům rakoviny.

Špenát, pórek a tuřín

Špenát je bohatý na antioxidanty a chrání zrak a bojuje proti oxidativnímu stresu (stárnutí buněk). Pórek je díky svému složení karotenu, vitamínu C účinný v boji proti všem procesům stárnutí. Tuřín s obsahem vitamínu C pomáhá účinně bojovat proti stárnutí pleti.

Všimněte si také, že tento seznam zeleniny není vyčerpávající a  školení ve výživě vám umožní dozvědět se více. Poznáte tak prospěšnost jídla na naše tělo nebo nutriční příjem a potřeby, které tělo potřebuje. Naučíte se lépe jíst. Toto školení je také vynikajícím řešením, pokud se chcete rekvalifikovat na kariéru v blahobytu.

Zelenina

Česnek

Česnek (Allium sativum) je bezpochyby mocným zdravotním spojencem. Její přednosti byly známy již od starověku a tato cibulovitá vytrvalá rostlina byla Egypťanům odedávna užitečná k léčbě bolestí hlavy nebo  vysokého krevního tlaku . Dnes četné výzkumy dále prokázaly příznivé účinky česneku na kardiovaskulární systém.

Díky obsaženému allicinu působí tato zdravotní superpotravina na organismus antibakteriálně. Česnek má i další vlastnosti: antiseptický (díky těmto fenolovým kyselinám), antioxidační (díky flavonoidům), protizánětlivý a antimikrobiální.

Česnek navíc obsahuje inulin, což je přírodní prebiotikum. Tato látka mu umožňuje podporovat dobré trávení tím, že se stará o střevní flóru. Konečně tento produkt obsahuje vitamíny A, B, C a E, které z něj dělají „posilovač“ imunitního systému. Česnek můžete konzumovat denně.

Jako takový máte na výběr mezi konzumací syrového nebo přidáním až na samém konci vaření, aby si co nejvíce zachovalo své vlastnosti. Sladký česnek nebo česnek naložený v olivovém oleji a ponechaný marinovat je dobrou alternativou pro ty, kteří se bojí efektu těžkého dechu.

Celá zrna

Celá zrna

Celozrnné výrobky jako chléb, rýže, těstoviny, pšenice se doporučují kvůli tomu, že si zachovají vnější obal a klíček. To jim umožňuje být velmi bohaté na vlákninu a minerály na rozdíl od rafinovaných obilovin, které ztratily velkou část své nutriční hodnoty.

Kromě boje proti pomalosti střev je vláknina také nezbytná pro prevenci některých poruch, jako jsou kardiovaskulární onemocnění nebo cukrovka. Pravidelná konzumace celozrnných výrobků vám umožní stárnout ve zdraví a dokonce prodloužit očekávanou délku života.

Podle provedené studie se riziko úmrtí jedinců, kteří konzumovali nejvíce vlákniny, snížilo o 22 % ve srovnání s lidmi, kteří konzumovali méně vlákniny. Je také prokázáno, že konzumace obilovin snižuje pravděpodobnost respiračních problémů, které se mohou objevit s věkem.

Hit enter to search or ESC to close.