Domácí majonéza z avokáda a koriandru

Domácí majonéza z avokáda a koriandru

Majonéza, kterou ocení mladí i staří, je velmi kalorická studená omáčka, která se obvykle skládá ze žloutku, oleje, octa a pepře. Někdo přidává citron nebo hořčici, aby měl pikantnější chuť. Tato smetanová omáčka, která přináší více lahodnosti a chuti do salátů, masa a zejména hranolků, je obecně zakázána jako součást redukční diety. V tomto článku objevte lahodný recept na domácí majonézu s avokádem a koriandrem, kterou si dopřejete bez pocitu viny.

Zatímco někteří dávají přednost nákupu průmyslové majonézy obsahující barviva a texturovací činidla, jiní si rádi připravují majonézu doma. Aby měli kontrolu nad ingrediencemi, které začlenili do receptury, a snížili kalorickou nálož této omáčky, dávají do receptu méně tuku a méně soli. Pokud milujete majonézu, připravte si lehčí verzi této univerzální omáčky se dvěma klíčovými ingrediencemi: avokádem a koriandrem.

Nízkokalorická majonéza

K výrobě domácí majonézy budete potřebovat následující ingredience:

  • ½ šálku přírodního jogurtu
  • 1 zralé avokádo
  • 1 hrst nasekaného koriandru
  • 1 stroužek česneku, nakrájený
  • 2 lžíce citronové šťávy
Avokádová majonéza

Způsob přípravy:

  1. Všechny ingredience vložte do kuchyňského robotu nebo mixéru a rozmixujte do hladka.
  2. Výslednou směs nalijte do skleněné nádoby a přidejte sůl a pepř podle chuti.
  3. Majonézu uchovávejte v lednici a před podáváním přidejte několik lístků čerstvého koriandru.

Dobré vědět :

  • Protože majonéza neobsahuje žádné konzervační látky, je nutné ji uchovávat v lednici a spotřebovat do 2 dnů od přípravy.
  • I když je tato verze majonézy méně kalorická než klasická verze, měli byste ji konzumovat s mírou, pokud držíte dietu na hubnutí.

Hit enter to search or ESC to close.