Dort z mléka a krupice bez cukru, ultra jemný, ochucený vanilkou a citronem a tak dobrý

Dort z mléka a krupice bez cukru, ultra jemný, ochucený vanilkou a citronem a tak dobrý

Každý (nebo téměř každý) miluje pečivo. Dorty, sušenky, pečivo nebo jiná sladká jídla, naše chuťové buňky je milují. K zakončení rodinného jídla, ke kávě nebo jen k domácímu pohoštění se při každé příležitosti hodí připravit dobrý dort. Často se však říká, že pečení je jako dělat chemický experiment. Je přísnější než vaření, často ponechává malý prostor pro chyby. V tomto článku vám nabízíme recept na ultra jemný mléčný dort, abyste měli jistotu, že váš dezert bude pokaždé úspěšný.

Náročné pečivo musí být zpracováno pečlivě a pozorně. Dodržujte kroky receptu do puntíku, věnujte pozornost teplotě ingrediencí nebo respektujte dobu vaření na minutu, což jsou všechny faktory, které je nutné mít na paměti, abyste vytvořili dort vašich snů.

Samozřejmě, pokud ještě nejste ve fázi účasti na své oblíbené pekařské show, je lepší začít s jednoduchými, ale neméně chutnými recepty. Abyste mohli začít správnou nohou, je také důležité znát chyby, kterých se vyvarovat.

Tajemství úspěšného pečení

1) Než začnete, přečtěte si recept

Abyste si uprostřed receptu neuvědomili, že vaše těsto musí odpočívat 2 hodiny v lednici, než budete moci pokračovat v přípravě. Je důležité si předem přečíst svůj recept, abyste si mohli uspořádat kroky přípravy. Předejdete tak stresu a umožní vám to proměnit tento okamžik v příjemnou a příjemnou činnost.

2) Respektujte teplotu surovin

Obecně se při pečení doporučuje používat suroviny pokojové teploty, pokud samozřejmě váš recept nestanoví jinak. Například, aby byly bílky úspěšné, musí být vejce vytažena z lednice alespoň 1 nebo 2 hodiny předem.

3) Ingredience přesně odvažte

Říká se, že pečení je exaktní věda. V této oblasti tedy vězte, že mít kompas v oku nestačí. Abyste při přípravě uspěli, je důležité věnovat mimořádnou pozornost hmotnosti a přesně dodržovat pokyny receptury.

4) Neotevírejte dvířka trouby

To je častá chyba mnoha lidí. Když dáme pečivo péct, často máme tendenci chtít zkontrolovat postup naší „práce“. Pokud však budete každých 10 minut otevírat dvířka trouby, přivede se dovnitř okolní vzduch a váš dort nakonec utrpí poškození změnou teploty.

Recept na mléčný koláč

Ingredience

Pro 6 osob

  • 3 lžíce medu
  • Kůra z půlky citronu
  • Šťáva z citronu
  • 75 g měkkého másla
  • 1 vanilkový lusk
  • 200 g mouky
  • 1 sáček prášku do pečiva
  • 100 g jemné krupice
  • 2 vejce
  • 33 cl mléka

Příprava

Začněte předehřátím trouby na 180°.

V misce smícháme máslo s medem. Pokračujte v míchání a poté přidejte vejce, vanilku a citronovou kůru.

V jiné míse smícháme mouku, krupici a prášek do pečiva. Poté přidejte svou směs do první. Jakmile získáte homogenní přípravek, přidejte mléko a citronovou šťávu a jemně promíchejte metličkou.

Tento přípravek nalijte do předem vymazané formy a pečte 40 minut°.

Vyjměte dort a nechte jej vychladnout, než jej rozbalíte.

Je to připravené ! Dobrou chuť !

Hit enter to search or ESC to close.