Jak často byste měli měnit houbičky na nádobí?

Jak často byste měli měnit houbičky na nádobí?

Houba na nádobí je vaším spojencem pro každodenní úklid. Můžete jej použít k dezinfekci různých povrchů v domě. V důsledku toho se v něm hromadí bakterie, které se mohou množit a kontaminovat jiné povrchy. Upozorňujeme však, že jeho čištěním neprodloužíte jeho životnost a používejte jej neomezeně dlouho. Je vhodné houbu pravidelně vyměňovat. Zde je uvedeno, jak často byste jej měli měnit.

Při každém použití   se houbičky na nádobí  naplní bakteriemi, které se množí vysokou rychlostí. Mnoho lidí si klade otázku, jak často by se měl vyměňovat, aby byla v kuchyni zachována dobrá hygiena. I když záleží na jeho údržbě a používání, má omezenou životnost.

Jak často byste měli vyměňovat houbičku na nádobí?

Tento čisticí předmět má maximální životnost, kterou je třeba vzít v úvahu.

Houba na nádobí

S více než 54 miliardami bakteriálních buněk je kuchyňská houba špinavým předmětem, který ukrývá různé bakterie, uvádí  studie  zveřejněná ve vědeckých zprávách. Toto čisticí příslušenství je vlhké, porézní a savé a poskytuje ideální podmínky pro vývoj a množení bakterií. Mastnota nahromaděná po každém použití ji navíc činí nepoužitelnou. Proto  je nutné jej měnit alespoň jednou týdně.  Měl by se také vyhodit, když se rozpadne nebo začne zapáchat.

Kromě toho, aby se omezilo riziko kontaminace, doporučuje se pro každý domácí úkol používat specifickou houbu, aby se zabránilo kontaminaci. Mezi každým použitím jej však nezapomeňte řádně vyčistit pro lepší hygienu.

Jak vyčistit houbičku na nádobí?

Přestože je bělidlo nejúčinnějším řešením pro hubení bakterií, je nejlepší přijmout jiné osvědčené tipy, které mohou být stejně účinné.

  • V mikrovlnce

Mikrovlnná houbička na nádobí

Věděl jsi ? Pomocí mikrovlnné trouby je možné čistit houbičku na nádobí.  To umožňuje jeho dezinfekci pomocí tepla vyzařovaného zařízením.  Chcete-li toho dosáhnout, jednoduše namočte houbu do mýdlové vody a lehce ji vyždímejte. Poté vložte do mikrovlnné trouby. Poté spusťte zařízení na maximální výkon po dobu jedné až dvou minut. Houbičku stačí vyždímat a usušit na vzduchu.

  • V myčce

Myčka

Stejně jako mikrovlnná  trouba je i myčka schopna zabíjet bakterie  na kuchyňské houbičce nebo houbičce na nádobí. Chcete-li to provést,  jednoduše vložte houbu do domácího spotřebiče a spusťte běžný mycí cyklus.  Pro zaručenou účinnost musí být sušení nastaveno na vysokou teplotu. Teplo ve skutečnosti odstraní bakterie a prodlouží životnost vaší houby.

  • S octem

Nakonec, abyste měli čistou houbičku na nádobí, je možné použít ocet. Ve skutečnosti vám tento víceúčelový produkt umožňuje hloubkové čištění a dezinfekci určitých předmětů a povrchů.  Na houbičce na nádobí tak bude mít okamžitý účinek.  Namočte čisticí předmět na 5 minut do misky s octem, poté opláchněte horkou vodou, vyždímejte a nechte uschnout na větraném nebo slunném místě.

Hit enter to search or ESC to close.