Jak chléb skladovat a vydržet déle čerstvý?

Jak chléb skladovat a vydržet déle čerstvý?

Patříte k lidem, kteří si po každé cestě do pekárny přinesou domů několik baget v naději, že si nějakou ušetří na příštích pár dní? Pokud ano, pravděpodobně jste si uvědomili, že udržet chléb čerstvý a chutný není snadný úkol! Ve skutečnosti trvá jen pár dní, než ztvrdne a zatuchne. Ale buďte si jisti, že v tomto článku objevíte to nejlepší místo v domě, kde váš chléb vydrží déle čerstvý.

Pokud nesnášíte plýtvání jídlem a už vás nebaví vyhazovat plesnivé pečivo, jen pár dní po jeho nákupu je tento článek určen právě vám! Díky tipu, který vám prozradíme, budete vědět, jak výrazně prodloužit životnost vašeho chleba.

Proč chléb rychle tvrdne?

Chléb je základní potravinou mnoha domácností a patří mezi nejkonzumovanější potraviny na celém světě. Je to však také jedna z nejnáročnějších potravin na skladování. A z dobrého důvodu  je chléb produktem podléhajícím zkáze, který obsahuje vodu, která se může rychle odpařit, když je vystavena vzduchu nebo zdroji tepla . A když chléb ztratí vlhkost, škrob, který obsahuje, se rozpadne. O to je tvrdší a nevhodný ke konzumaci.

Plesnivý chléb

Jak chléb skladovat a vydržet déle čerstvý?

Uchovat chléb čerstvý a chutný po několik dní je možné, když víte, jak na to! Našli jsme pro vás nejlepší způsob, jak se tam dostat, ale především ideální místo pro uložení chleba doma. Vše vám vysvětlíme na následujících řádcích.

To je otázka, na kterou by rád znal odpověď každý milovník chleba. Naštěstí Madelyn Osten, bývalá hlavní pekařka v Sullivan Street Bakery v Miami, odhalila prostřednictvím webové stránky „FoodandWine“ své nejlepší tipy, jak udržet chléb déle čerstvý a zároveň se vyhnout plísním, kůrce a vlhkosti.

To znamená, že kuchyně je jedním z nejteplejších míst v domě, a proto logicky nejméně ideálním místem, kde nechat chleba venku. Metoda doporučená pekařkou Madelyn Osten spočívá v umístění chleba (bagety, sendvičového chleba atd.) do mrazáku. A aby se optimalizovala jeho trvanlivost, doporučuje se jej po zakoupení co nejrychleji zmrazit . „Zmrazení chleba je nejlepší způsob, jak uchovat křupavý chléb co nejdéle. Celé nebo nakrájené ho řádně zabalte do mrazícího sáčku. Rád vkládám mezi plátky voskový papír, když je zmrazuji, protože pokaždé mohu odstranit přesně to, co potřebuji. “ upřesnila. Vymezila také místa, kterým je třeba se vyhnout pro skladování chleba, konkrétně:

  1. Nad lednicí;
  2. V blízkosti myčky nádobí;
  3. V blízkosti jakéhokoli jiného zařízení, které vytváří teplo a vlhkost.

FAQ

Měli byste používat papírový sáček nebo plastový obal pro skladování chleba v lednici?

Ne všechny obaly jsou stejné, pokud jde o skladování chleba v mrazáku! A náš odborný pekař je extrémně přesný, pokud jde o typ obálky, který si vybrat. Místo plastu doporučuje používat znovu použitelný papírový nebo chlebový sáček: „Zatímco skladování v plastu vypadá jako dobrý nápad, ve skutečnosti to podporuje růst plísní, takže se chléb mnohem rychleji kazí. “, ona řekla. Neměli byste proto uchovávat chléb v mrazničce v plastovém obalu.

Jaký druh chleba vydrží déle?

Máte nějaké preference chleba? Obecně platí, že nejhutnější a nejméně porézní chleby vydrží lépe než nejsvětlejší a nejvzdušnější chleby. Zjistíte tedy, že žitné, celozrnné a obilné chleby, které často obsahují více celozrnných obilovin, jsou hutnější a déle vydrží. Menší bochníky, jako jsou bagety a  kulaté rohlíky,  jsou však často lehčí a porézní, a proto náchylnější k vysychání a tvrdnutí. Ale v konečném důsledku  je také důležité, jak chléb skladujete, bez ohledu na druh chleba .

Jak rozmrazit chleba?

Máte na výběr mezi několika  způsoby rozmrazování chleba, když je vytažen z mrazničky. Tady jsou tři:

  • Rozmrazování při pokojové teplotě

Toto je nejjednodušší metoda. Jediné, co musíte udělat, je vytáhnout chléb z mrazáku a nechat ho rozmrazit při pokojové teplotě. Jedinou nevýhodou je, že tato operace může trvat několik minut nebo dokonce hodinu. Ale zaručeně si zachováte původní strukturu chleba… pokud budete dostatečně trpěliví!

  • Rozmrazování v tradiční troubě

Chcete-li použít tento proces, budete muset chléb vložit do trouby předem vyhřáté na 200 stupňů na 5 minut, poté jej nechat dalších 5 minut ve vypnuté troubě a nakonec jej vyjmout a nechat asi deset minut vychladnout. I když tato metoda také pomáhá zachovat strukturu a  křupavost chleba , může to chvíli trvat.

  • Rozmrazování v mikrovlnné troubě

Toto je nejrychlejší metoda. Na jeden krajíc chleba to trvá asi dvacet sekund. Mikrovlnná trouba však může změnit strukturu chleba, zvláště pokud je teplota příliš vysoká.

 

Jak jsme právě viděli, nejlepším místem pro uložení chleba, pokud jej chcete uchovat déle čerstvý, je bezpochyby mrazák. Tato metoda je snadno implementovatelná a přesto vyžaduje, abyste chléb dobře zabalili, abyste předešli dehydrataci a měli optimální konzervaci. V případě, že plánujete spotřebovat chléb během téhož dne, nemusíte jej zmrazovat. Skladovat jej můžete při pokojové teplotě na suchém místě mimo dosah světla, v papírovém sáčku, utěrce nebo třeba v chlebníku.

Hit enter to search or ESC to close.