Jak dlouho můžete uchovávat chléb v mrazáku?

Jak dlouho můžete uchovávat chléb v mrazáku?

Chléb, vlajkový produkt naší každodenní stravy, je potravinou, kterou si můžeme vychutnat v kteroukoli denní dobu: snídani, oběd i večeři. Ano, ale někdy se ocitnete s přebytečným chlebem a chcete si ho nechat. Máte proto na mysli pouze jednu otázku: jak dlouho můžete uchovávat chléb v mrazáku?

Chcete-li se dozvědět vše o tom, jak dlouho by měl být chléb zmrazen, zde jsou klíčové informace

Jak dlouho můžete uchovávat chléb v mrazáku?

Chléb uložený v mrazáku. zdroj: spm

Ať už jste příznivci domácího chleba nebo tradiční bagety z místní pekárny, chléb oceníte především pro jeho čerstvost a křupavý vzhled, zvláště když je vytažen z pece. Jedinečnost, kterou ztrácí během minut a na konci každého jídla, zvláště pokud nebylo spotřebováno celé.

Abyste se vyhnuli zbytkům jídla, když váš  chléb ztuhne , existuje řešení, které je stejně účinné jako praktické: zmrazení. Tato jednoduchá a účinná metoda umožňuje kalibrovat spotřebu chleba během každého jídla.  Informace zveřejněné v UFC Que Choisir, předávané novinami Paris Match, lze chléb  zmrazit přibližně 1 měsíc bez ztráty čerstvosti a chuti. Přestože nemá datum spotřeby, nelze chléb zmrazovat donekonečna. Ztratí tak svou křupavost a chuť a dokonce pohltí pachy jiných potravin.

Jak správně zmrazit chleba?

I když to není složité, mrazení chleba je operace, která vyžaduje určitou metodiku, aby chléb neztratil svou čerstvost ani své nutriční hodnoty.

  • Před zmrazením nechte chléb vychladnout

Ať už je chléb vytažen z trouby nebo z pekárny, musí nejprve vychladnout, než se zmrazí. Jakmile dosáhnete pokojové teploty, můžete zvážit zmrazení chleba.

  • Pro optimální zmrazení chléb nakrájejte

V závislosti na dostupném prostoru ve vaší mrazničce můžete chléb nakrájet na polovinu nebo na několik plátků. Praktická tato akce také umožňuje přidělování a používání vašeho chleba na denní bázi.

  • Použijte správnou nádobu na zmrazení chleba

V tomto případě se můžete rozhodnout pro vzduchotěsnou krabici, plastovou fólii nebo mrazicí sáček. Pokud se rozhodnete pro to druhé, neváhejte vytlačit vzduch, který se tam nachází, jednoduchým stisknutím, abyste předešli vysušení chleba.

  • Zvolte správnou teplotu pro zmrazení chleba

Chcete-li zajistit správné zmrazení chleba, doporučujeme zkontrolovat teplotu mrazničky. Toto musí být nastaveno na minimum -18°C.

Poslední upřesnění, nedoporučuje se znovu zmrazovat rozmražený chléb. Různé fáze „zmrazování/rozmrazování“ přispívají k rozvoji a množení bakterií, které mohou nakonec vést k otravě jídlem.

Jak rozmrazit chléb vytažený z mrazáku?

Chcete-li rozmrazit svůj chléb, máte k dispozici několik řešení v závislosti na vašich touhách a chuti na sladké: měkký, křupavý nebo horký!

  1. Rozmrazujte svůj chléb pod širým nebem

Upřednostňovaný způsob, pokud si chcete po rozmražení vychutnat měkký chléb, pokud příliš nespěcháte!

Jednoduše vyndejte chléb z mrazničky a položte jej na rošt, aby se tiše rozmrazil na okolním vzduchu. V závislosti na objemu a velikosti chleba počkejte pro optimální rozmrazení 30 minut až jednu hodinu.

  1. Rozmrazte si chléb v troubě

Pokud máte rádi chleba především pro jeho křupavou stránku, pak neváhejte a zvolte tento způsob rozmrazování! Jednoduše vyndejte chléb z mrazáku, nechte ho několik minut na okolním vzduchu a během této doby si předehřejte troubu na 200 °C. Poté chléb položte na plech a pečte 5 minut. Poté troubu vypněte a chléb nechte uvnitř ještě 5 minut odležet.

Nakonec chléb vyjměte a nechte ho chvíli vychladnout, než si ho vychutnáte.

Chléb rozmražený v troubě. zdroj: spm
  1. Rozmrazte svůj chléb v mikrovlnné troubě

Ideální metoda, pokud spěcháte nebo se nečekaně objeví vaši přátelé a chybí vám chleba k aperitivu!

Chcete-li to provést, jednoduše položte zmrazený chléb na talíř a vložte jej do mikrovlnné trouby a ohřívejte jej na maximální výkon, konkrétně 750 wattů, po dobu přibližně 30 sekund, aby rozmrazování proběhlo hladce. Je však možné ho dát na pár minut do trouby, aby byl křupavější.

Nečekejte však příliš dlouho, než si chleba vychutnáte, protože tato technika rozmrazování přemění vlhkost v chlebu na páru, která má tendenci chléb ztvrdnout během několika minut.

Hit enter to search or ESC to close.