Jak dlouho můžete uchovávat ohřáté potraviny v lednici?

Jak dlouho můžete uchovávat ohřáté potraviny v lednici?

Určitě jste si všimli, že i přes uskladnění v lednici se potraviny mohou stále kazit. Pro jejich řádné uchování je nezbytné přijmout veškerá opatření podle doporučení.

Zjistěte si dobu trvanlivosti ohřátých potravin v chladničce, abyste předešli jakémukoli riziku pro vaše zdraví.

Maso skladujte v lednici – zdroj: spm

Jak dobře se uchovávají potraviny v lednici?

Když chceme skladovat potravinářské výrobky v lednici, je nutné vzít v úvahu její teplotu. Vždy musí být v průměru 4 stupně Celsia, aby nedošlo ke znehodnocení potravin. Ve skutečnosti, pokud je teplota vyšší, než je uvedeno, vytvoří se dobré podmínky a podpoří se degradace tam uložených potravin.

Co se týče mrazáku, ten musí mít vždy teplotu pod 0 stupňů Celsia. Jen tak si můžete být jisti, že potraviny zůstanou zmrazené v optimálních podmínkách po delší dobu.

Potraviny lze uchovávat v chladu pouze za těchto podmínek, z nichž některé jsou zcela zřejmé. Nikdy například neskladujte potraviny v chladničce během výpadku proudu. Nádoby, ve kterých jsou potraviny skladovány, musí být důkladně vyčištěny a dezinfikovány.

Nejlepší je uchovávat potraviny vždy studené ve vzduchotěsných nádobách. Ale kromě těchto detailů, jak dlouho lze ohřáté jídlo uchovávat v chladničce, aby se nezkazilo?

Je důležité uchovávat zbytky v lednici nebo mrazáku po dobu 2 hodin. V opačném případě může být podporován výskyt bakterií. V letních měsících to nabývá na důležitosti, protože choroboplodné zárodky se množí rychleji při pokojové teplotě, takže klíčem k tomu, jak se tomu vyhnout, je dát je co nejdříve do lednice.

Použití malých nebo středně velkých nádob je zásadní pro urychlení chlazení. Důležité je také použití pokličky a rozdělení jídla na menší porce.

Uchovávejte potraviny v krabicích – zdroj: spm

Jak dlouho můžete uchovávat potraviny v lednici?

Trvanlivost výrobků v chladničce závisí na kategorii, do které patří. Dr. Rafa Carbajal, odborník specializující se na potravinářský průmysl, obšírně vysvětlil, že vhodná doba pro uchování potravin v chladničce musí brát v úvahu několik aspektů.

Type d’alimentDoba trvání rozhovoru
Ryby a maso
Maso2 dny
Vařené maso v obalu48 až 72 hodin
Mleté maso1 den
Ryby a korýši18 až 24 hodin
Neotevřené ústřice5 až 6 dní bez světla, plochá
Nakrájené uzeninyTři dny
Přípravy
Domácí přípravky48 až 72 hodin ve vzduchotěsném boxu
Přípravky ze syrových vajec1 den
Pečivo3 až 4 dny
Sýry8 a 20 dní
Zbylé plechovky48 hodin
Vejce a mléčné výrobky
Otevřená láhev UHT mléka72 hodin
Čerstvé mléko1 den
Otevřený crème fraîche96 hodin
Jogurty1 měsíc
Máslo21 dní až 30 dní od začátku
Vejce natvrdo7 dní nelouskáno, 2 dny louskáno
Čerstvá vejce21 dní až 30 dní
Ovoce a zelenina
Začal ovocný džus5 dní
Polévka, polévka3 dny

Jak dlouho je můžete uchovávat v mrazáku?

Kousky vepřového masa vydrží v mrazáku 6 až 8 měsíců, hovězí maso, drůbež a zvěřina 8 měsíců, aniž by se zkazily. Mleté maso od 2 do 3 měsíců a nakonec ryby a korýši od 3 do 4 měsíců.

Hit enter to search or ESC to close.