Jak dokonale nakrájet pizzu?

Jak dokonale nakrájet pizzu?

Pizza, kterou četné průzkumy zvolily jako jídlo štěstí, je jedním z oblíbených jídel lidí po celém světě. Jak chutná a chutná, ať už naložená nebo prostě vegetariánská, plná omáček a sýra, pizza zůstává příjemným jídlem, které často sdílíme s blízkými nebo přáteli. Zahrnuje však určitá zlatá pravidla, aby nedošlo ke zkažení kulinářského zážitku. Věděli jste zejména, že byste k jeho řezání neměli používat nůž? Jaký je tedy pravý italský řez a jak si ho správně doma připravit? Říkáme vám všechno.

Jak dokonale nakrájet pizzu?

Jezte pizzu – zdroj: spm

Jaký je nejlepší způsob krájení pizzy?

Jak obvykle krájíte plátky pizzy? Vezměte prosím na vědomí, že nůž a vidlička jsou absolutně zakázány: jistě, pokud jde o slušnost a pohodlí, společenská etiketa velí, abychom s nádobím zacházeli příborem. Ale u pizzy je to jiný příběh. Pokud použijete nůž a vidličku, okamžitě změníte jeho texturu, což naruší harmonii jeho chuti, která tak svádí chuťové pohárky.

Rada odborníků proto zní, najít způsob, jak plátky udělat co nejpřesněji, jasně a přehledně. Jedině tak se vyhnete poškození těsta. V tomto ohledu by tedy bylo vhodnější použít k chirurgickému rozdělení pizzy nůžky nebo podobný nástroj. Obecně platí, že je vhodné mít po ruce nerezový kráječ na pizzu, to je slavný váleček, který vám umožní mít dokonalé plátky.

Samozřejmě je možné použít i velký nůž, jehož čepel by měla být obzvlášť ostrá. Důležité je zajistit, aby všechny ingredience na vršku pizzy zůstaly co nejvíce neporušené. Řezání je proto nutné provádět opatrně. V ideálním případě byste měli požádat restauraci na místě nebo doma, aby měli plátky již dobře rozdělené.

A pro opravdové gurmány, kteří nechtějí ztrácet čas, doporučujeme velmi jednoduchou metodu: pizzu nekrájejte, místo toho ji přeložte napůl, opakujte techniku ​​znovu a dostanete obří plátek!

Připravte těsto na pizzu – zdroj: spm

Pár tipů, jak si doma připravit dokonalou italskou pizzu

Příprava pizzy doma není snadný úkol. Většina lidí si ho proto dává raději přímo v restauraci nebo si ho nechá dovézt domů. A z dobrého důvodu, pokud si ho vymyslíte ve své kuchyni, je třeba přijmout určitý počet opatření, jinak to může skončit katastrofou. Nemluvě o zklamání a frustraci, která následuje.

Pokusíme se vám poskytnout několik malých tipů, jak se vyhnout poškození a připravit vynikající italskou pizzu.

  • Udělejte si vlastní těsto

Jak víte, na trhu je k dispozici mnoho hotových těstovin. Mají však nešťastný zvyk, že jim chybí pružnost, kterou pizza potřebuje, aby byla skutečně lehká, křupavá a chutná. Abyste předešli sebemenšímu zklamání, je lepší si těsto připravit doma.

  • Nepoužívejte váleček

Většina receptů na těsto na pizzu je poměrně jednoduchá: vyrábí se ze směsi chlebové mouky, olivového oleje, droždí a cukru. Jakmile máte homogenní těsto, je čas na hnětení. I když může být dobrý nápad použít váleček, skuteční profesionálové na pizzu vědí, že jedinou autentickou metodou je ruční. Pokud jste těsto udělali správně, jednoduše ho otočte a natáhněte na pracovní plochu, abyste získali správný tvar.

  • Nepřetěžujte svou pizzu

Pizza

Nyní je čas na ozdobu. Jakmile potřete rajčatovou omáčkou, budete v pokušení zahrnout řadu ingrediencí, aby byla vaše pizza ještě lahodnější a lákavější. Počítejte však s tím, že bude velmi obtížné s ním manévrovat a správně uvařit, pokud jej přetížíte nepotřebnými prvky. Přestože je velmi lákavé nakládat do ní maso a sýr, uvědomte si, že příliš mnoho polev může pizzu rozmočit a zkreslit její chuť.

  • Předehřátý povrch

Jedním z nejdůležitějších kroků při výrobě pizzy je položení těsta na dokonale předehřátý povrch. Pokud tento krok zanedbáte, riskujete, že budete mít nedopečené těsto a rozmočený střed. Neváhejte tedy troubu předehřát několik minut předem, abyste ušetřili trochu času při vaření pizzy.

  • Vysoká teplota

Před instalací do trouby je důležité zkontrolovat teplotu. Až na to, že jak jistě víte, profesionální pece na pizzu nefungují stejně jako pece domácí. Aby se však vytvořila dokonalá rovnováha mezi křupavou a měkkou, tajemství spočívá v přesném nastavení teploty. Vezměte prosím na vědomí, že pro zachování aromatu polevy a pro rychlé vaření musí být pizza pečená minimálně při 400 °C.

Je zřejmé, že vaše tradiční trouba nepřesahuje 300 °C, někdy dokonce méně. A to z dobrého důvodu: většina vařených jídel se připravuje při teplotě kolem 180 až 200 °C. Tak tady jste v háji. Jak můžete udělat úspěšnou pizzu, když vaše trouba nemá přístup k tak vysokému žáru? No, jediné řešení je nejprve nastavit teplotu na maximální výkon, aby těsto pořádně nakynulo a pak ještě trochu prodloužit dobu vaření a přitom pravidelně kontrolovat, aby nedošlo k překlepům.

Varování: Pokud je vaření příliš pomalé, hrozí, že základní náplň těsto rozmočí a už nebude tak křupavé, jak jste chtěli. Čím déle se vaše pizza vaří, tím je kůrka vlhčí, staženější a méně chutná.

Pokud byl spotřebič při vkládání pizzy do trouby z velké části předehřátý, můžete očekávat dobu pečení 12 až 15 minut. A hlavně se nezapomeňte během celého procesu dívat!

Hit enter to search or ESC to close.