Jak dozrát avokádo za 2 minuty?

Jak dozrát avokádo za 2 minuty?

Dáváte si avokádo s jablky, aby dozrálo, ale nic nefunguje? Jsou stále příliš těžké na krájení a umístění na salát a nejsou dostatečně zralé na výrobu guacamole? Co tedy můžeme udělat, abychom je i přes to konzumovali? Řešení je velmi jednoduché a zabere jen pár minut.

Jeho jemná, krémová textura a máslová, ořechová chuť udělaly z avokáda jedno z nejvíce trendy ovoce na sociálních sítích. Jeho roztíratelný charakter také pomohl zvýšit jeho popularitu. Ale co jeho výhody?

Jaké jsou výhody avokáda?

Kromě toho, že jsou chutné, jsou jejich nutriční výhody skvělým důvodem, proč je jíst. Vzhledem k jejich zdraví prospěšným vlastnostem není divu, že je avokádo označováno jako superpotravina. Podle Healthline jsou tyto zelené drahokamy  bohaté na živiny, jako je vitamín E, C, B6, vláknina, měď a folát … Navíc je  zdrojem antioxidačních a protizánětlivých sloučenin . Konzumace avokáda podporuje zdraví střev a také udržení zdravé tělesné hmotnosti. Co ale dělat, když máte avokádo, které ještě nedozrálo, ale zrovna ho potřebujete na recept?

Jezte čerstvé avokádo. zdroj: spm

Jak dozrát avokádo?

K dozrání avokáda budete potřebovat mikrovlnnou troubu. Zde jsou následující kroky:

 • Nejprve si avokádo dobře omyjte.
 • Propíchněte ho nožem, vidličkou nebo párátkem. Provrtání otvorů po celém povrchu avokáda pomáhá uvolnit tlak z ovoce, když je ohříváno v mikrovlnné troubě.
 • Rozřízněte ji na polovinu a odstraňte jádro.
 • Poté každou polovinu zabalte do potravinářské fólie vhodné do mikrovlnné trouby. Neutahujte příliš, aby ovoce nevybuchlo.
 • Pokud je mikrovlnná trouba výkonná, nastavte ji na nízkou teplotu. Na druhou stranu, pokud není tak výkonný, můžete jej nastavit na střední výkon.
 • Vložte avokádo do mikrovlnné trouby na 30 sekund.
 • Jakmile je měkká, vyjměte ji z trouby a zabalené půlky vložte pod studenou vodu.

Pamatujte však, že tento tip funguje nejlépe, když je avokádo téměř zralé. To znamená, že by neměl být tvrdý jako kámen. Navíc je pravda, že mikrovlnná trouba může změkčit avokádo, ale mění chuť. Jinými slovy, nebude mít tu máslovou a smetanovou chuť, kterou všichni známe. To je zcela normální, nemůžete si vynutit povahu věcí a očekávat, že získáte stejné výsledky. Ale co lidé, kteří mikrovlnku nemají? Víte, že existují další tipy pro dozrávání avokáda?

Změkčte avokádo v mikrovlnné troubě. zdroj: spm

Další tipy na zrání avokáda

Pokud nemáte mikrovlnku, existují různé techniky, jak avokádo změkčit nebo dokonce dozrát ve velmi krátkém čase. Zde jsou dva velmi praktické tipy:

Trik v troubě na změknutí avokáda

Metoda v troubě a alobalu  je jednou z nejúčinnějších, pokud potřebujete avokádo ihned spotřebovat nebo použít do receptu. Měli byste si však uvědomit, že chuť a textura avokáda bude poněkud ovlivněna. Jak na to:

 • Předehřejte si troubu na 90°C.
 • Avokádo zabalte do pečícího papíru, poté alobalem a vložte do zapékací mísy.
 • Vložte do trouby na 10 minut nebo dokud ovoce nedozraje a každých 5 minut kontrolujte jeho stav (doba závisí na zralosti avokáda).
 • Avokádo rozbalte a před konzumací dejte na pár minut do lednice.

Banánový trik pro zrání avokáda

Pokud příliš nespěcháte a můžete s konzumací avokáda počkat další den nebo dva, můžete ho jednoduše umístit vedle banánu nebo je dát dohromady do papírového nebo plastového sáčku, abyste proces zrání urychlili proces.

Avokádo můžete také zabalit do novin, aby dozrálo již po několika dnech, takže bude nadále produkovat etylen, plyn, který mu umožňuje dozrát.

Nyní máte různé způsoby, jak dozrát nebo alespoň změkčit avokádo, aby bylo připraveno k použití. Pro ty z vás, kteří spěchají, mohou být tyto tipy velmi užitečné. Pokud však hledáte krémovou, máslovou příchuť avokáda, doporučujeme nezasahovat, počkat a nechat dozrát přirozeně, bez použití triku v troubě.

Hit enter to search or ESC to close.