Jak hlávkový salát skladovat, aby zůstal čerstvý a křupavý?

Jak hlávkový salát skladovat, aby zůstal čerstvý a křupavý?

Před příchodem zimy dáváme přednost čerstvým, rychle připraveným pokrmům před horkými, propracovanými pokrmy. Ve skutečnosti je touha jíst a vařit velmi slabá. Spokojíme se proto s velkými saláty: hlávkový salát, rukolu a lichořeřišnici můžeme dochutit bílkovinami jako jsou vejce, maso, ryby či mléčné výrobky a obohatit o olivy, mrkev, cherry rajčata atd. .

Existují tipy, jak uchovat salát déle čerstvý. Zjistěte jaké.

Salát zabalte do potravinářské fólie – zdroj: spm

Jak skladovat salát, aby nedozrál příliš rychle?

Milovníci salátů se obávají, že vysoké teploty způsobují, že salát zraje mnohem rychleji než v zimních měsících. Při nesprávném skladování rostliny salátu během několika dní zhnědnou a zvadnou.

Ať už ledový nebo římský,  salát potřebuje péči,  aby vydržel čerstvý a křupavý i tři týdny: ano, čtete správně, 21 dní. Jak odhalil Mike z Kitchen Tips Online, který poskytl chytré řešení běžného problému.

Mike ve videu vysvětlil problém “Co způsobuje, že salát okamžitě zhnědne nebo zvadne?” Odpovědí je plyn ethylen, který přirozeně produkuje salát a další rostliny, když začnou vadnout, nebo když si rostlina myslí, že byla zraněna, okamžitě se rozloží.

Expert řekl, že aby se zabránilo šíření ethylenového plynu, musí být rostlina zcela zabalena do potravinářské fólie. Díky plastu hlávkový salát také chráníme před dalšími zdroji ethylenového plynu a oddalujeme proces rozkladu a pamatujeme, pokud kupujeme salát v sáčku, po spotřebování požadovaného množství sáček ihned těsně uzavřít.

Nakonec se musí uchovávat při nejnižších teplotách uvnitř chladničky, to znamená ve spodní zásuvce, kam se obvykle umisťuje ovoce a zelenina. Vyzkoušejte tyto malé tipy, až si budete příště salát kupovat, a uvidíte, že se listy budou kazit velmi pomalu.

Banánový stonek obalte plastovou fólií – zdroj: spm

Dokonce i banány dozrávají rychle díky etylenu, zde je trik, jak je uchovat dlouhé jako salát

Stejně jako hlávkový salát produkují banány při dozrávání etylenový plyn – primárně se na něm podílí stonek, který se pak šíří do zbytku ovoce, aby pomohl dozrát. Jednou z metod konzervace banánů je oblíbená technika plastového obalu.

Někteří lidé  obalují stonek trsu banánů igelitem,  aby zabránili zrání nebo alespoň zpomalili. Skutečným trikem je však oddělit všechny banány a zabalit jednotlivé stonky: ethylenový plyn tak bude mít mnohem méně bodů, z nichž může uniknout.

Byl odhalen další tip, jiný než plastový obal nebo vzduchotěsné nádoby. Vždy se však doporučuje skladovat ovoce mimo lednici. Teprve když banány začaly zrát, je dobré je dát do lednice, aby se v chladu ovoce dále uchovalo.

Banány v lednici

Chcete-li získat až 15 dní bez skvrn na kůži, nejlepší radou je použít kuličky, které absorbují etylen, a umístit je do vzduchotěsné nádoby… Zkuste to a po dvou týdnech budou banány stále žluté a dobré.

Existuje proto rychlé a snadné řešení, jak udržet salát i ovoce déle chutné.

Hit enter to search or ESC to close.