Jak krájet cibuli bez pláče?

Jak krájet cibuli bez pláče?

Přestože milujeme jejich pikantní nebo sladkou chuť, když jsou karamelizované, ne vždy je krájení potěšením. Cibule totiž obsahuje sloučeniny síry, které, jakmile se uvolní, spustí proces slzení. Jinými slovy, sekret slz, který nás často děsí tohoto okamžiku v kuchyni. Naštěstí existuje několik úžasných tipů, jak se naučit krájet cibuli bez pláče. Zde je 10 k přijetí.

Oči, které štípou a červenají, nekonečné slzy… jistě pochopíte, krájet cibuli není vždy potěšením. Tato reakce však není nevyhnutelná, když znáte správná řešení. Jeden z nich sdílel na YouTube Jack Scalfani, šéfkuchař, který pravidelně zveřejňuje tipy na vaření.

Jak krájet cibuli bez pláče?

Chcete-li tuto rostlinu nakrájet a oloupat, musíte začít uprostřed. Tip Jacka Scalfaniho: Vezměte svůj ostrý nůž a nařežte svisle kolem kořenových vláken asi do třetiny hloubky. Budete muset zatlačit nůž dolů a poté řezat do tvaru kruhu.

Kořen cibule

Jakmile je řez proveden, odstraňte to, co vypadá jako nějaká žárovka. Toto je část ve tvaru kužele uprostřed cibule. Jediné, co musíte udělat, je odložit ji stranou a oddálit od pracovní plochy.

Část k odstranění

Nyní jste připraveni oloupat cibuli a nakrájet ji. Chcete-li to provést, položte jej naplocho na prkénko, dutou stranou dolů. Stačí, když ho podélně rozříznete!

Nakrájejte cibuli a položte ji naplocho

5 dalších tipů, jak oloupat cibuli bez pláče

Tváří v tvář tomuto problému, který se týká velké většiny lidí, se na webu objevilo mnoho tipů, jak napravit obávané slzy v této chvíli v kuchyni. Některé jsou neobvyklé, jiné důmyslné. Zde je 5 sdílených uživateli internetu, které stojí za to vyzkoušet:

1. Nakrájejte cibuli pod vodou z kohoutku

Někteří lidé se domnívají, že pokud chcete oloupat cibuli, aniž byste vyvolali záchvat slz, může být dobrý nápad nakrájet ji pod tekoucí vodou pod tekoucí vodou. To by snížilo účinek jeho sloučenin síry odpovědných za náš nekontrolovatelný pláč.

2. Zapněte digestoř

Nasáváním vzduchu a plynu uvolněného vaší cibulí vám digestoř může pomoci při krájení této pikantní rostliny. Před odstraněním pokožky jej jednoduše zapněte. Tip, který stojí za vyzkoušení, abyste se už tohoto kroku nebáli, až půjdete do kuchyně. Můžete dokonce zkusit udělat tento chutný salát s nakládanou cibulkou, okurkou a rajčaty.

3. Před nakrájením cibuli dejte do mrazáku

Chlad by působil na enzym zapojený do procesu slz. Chcete-li vyzkoušet tento tip, vložte cibuli do mrazáku 1 až 2 hodiny před krájením. Poté budete moci přejít ke svým kulinářským přípravám, aniž byste se museli obávat této deaktivující chemické reakce.

4. Nasaďte si potápěčské brýle

Je zřejmé, že se jedná o poněkud extrémní řešení. Měla by však zásluhu na tom, že je neomylná, pokud jde o zadržování slz při řezání této žárovky. Ve skutečnosti fyzická bariéra tohoto příslušenství zabraňuje látkám uvolňovaným cibulí, aby se dostaly do očí. Výsledek: rychlý, jednoduchý a účinný postup, jak ji oloupat a proč ne, připravit lahodnou cibulovou polévku na posílení imunitního systému.

5. Držte sirku mezi zuby

Pokud jde o neobvyklé tipy, někteří se domnívají, že držet sirku mezi zuby by bylo účinné, aby se zabránilo pláči při krájení cibule. Červená část by měla směřovat ven. Překvapivý návrh, ale ten, který by mohl dobře fungovat!

Hit enter to search or ESC to close.