Jak oddálit zrání banánů pomocí skotské špičky?

Jak oddálit zrání banánů pomocí skotské špičky?

Někdy mohou banány změknout a rychle zčernat. Výsledek: tyto plody ztrácejí svou nutriční kvalitu a svou lahodnou chuť. Někdy je to však kvůli způsobu uchovávání této potraviny, který je odlišný od toho, který najdeme v supermarketu nebo u zelináře. A z dobrého důvodu se dováží ve velkých chlazených kontejnerech, dokud jsou ještě zelené. A z dobrého důvodu mají velmi krátkou dobu zrání. Zjistěte, jak uchovat banány doma čerstvé až 5x déle.

Čerstvý banán

Jak oddálit zrání banánů?

Aby byly banány čerstvé  co nejdéle, musíte dodržovat pár jednoduchých pravidel. Existuje také impozantní malý trik, který si můžete osvojit. Jedna věc je jistá: ovoce se lépe drží v lednici. Jen rychleji zčernají. Důvod: při určité teplotě slupka zčerná, ale ovoce neztrácí své vlastnosti.

Pokud přesto potřebujete dát ovoce do lednice, je lepší zvolit teplejší místo. Ideálním místem je chladicí přihrádka na ovoce nebo prostřední police. Na skladování banánů je nejlepší papírový sáček, ale můžete je také zabalit do novin.

Jak banány dozrávají, uvolňují plyn  zvaný  etylen. A pokud dáte ovoce vedle jablek nebo jiného ovoce, které také emituje tuto sloučeninu, jídlo může hnít rychleji.

Banán v lednici

Vzhledem k uvolňování etylenu existuje ještě jeden zajímavý a velmi účinný trik. Aby banány vydržely déle čerstvé, měli byste stonky banánů oblepit lepicí páskou (lepicí páskou, lepicí fólií nebo hliníkovou fólií. Zabalte raději trs ovoce než každý banán, protože výsledek bude lepší.

Lednička

Jaké jsou tipy, jak udržet potraviny v lednici čerstvé?

Teplota chladničky by měla být nastavena na +4°C. V létě je vhodné ji mírně zvýšit. Každá police tohoto domácího spotřebiče poskytuje jiné chlazení: spodní část slouží k uložení chladnějších potravin, jako je zelenina, maso a ryby, boční přihrádka se doporučuje na nápoje.

Každá chladnička má ve spodní části přihrádku určenou pro umístění ovoce a zeleniny, které musí být uloženy v papírových sáčcích, jako jsou ty, které se používají na chléb.

Ryby jsou potraviny, které by měly být konzumovány nejlépe ve stejný den, kdy byly zakoupeny. Pokud to není možné, po umytí a odvápnění by se mělo skladovat ve vzduchotěsné nádobě pokryté ledem na stejné polici jako maso po dobu maximálně 24 hodin od nákupu.

Čerstvé celé a mleté ​​maso je uloženo na horní polici  zásuvky na ovoce a zeleninu. Po zakoupení je nejlépe vyjmout z plastového obalu potravin, osušit papírovými utěrkami a položit na talíř pokrytý pergamenovým papírem.

Hit enter to search or ESC to close.