Jak odmastit a ochutit troubu bílým octem?

Jak odmastit a ochutit troubu bílým octem?

Pečené maso, zeleninový gratin, koláče… Bez vaší trouby se to jen těžko obejde! Usnadňuje nám každodenní život tím, že nám umožňuje vymýšlet řadu chutných receptů. Právě proto, že je také nezbytný, je třeba se o něj zvláště starat. Pokud není správně udržován, všechny bakterie a zbytky nečistot, které se v něm hromadí, mohou skončit na našem talíři. Trouba je jistě jedním z nejbolestivějších spotřebičů na čištění. Ale buďte si jisti, že vždy existuje způsob, jak najít alternativy k tomuto únavnému úkolu.

Jak odstranit nepříjemný zápach a zbytky mastnoty, které ucpávají troubu? Přemýšleli jste o použití bílého octa? Ano, ano, ten samý, který určitě máte ve spíži. Možná jste to nevěděli, ale je to ideální společník pro všechny domácí práce. Čištění trouby je jedním z nich! Spíše než používání toxických, znečišťujících a zdraví škodlivých produktů není nic jako leštění vašeho zařízení touto přírodní a biologicky odbouratelnou složkou, která poskytne dokonalé výsledky!

Chcete, aby vaše trouba zůstala čistá a zářivá déle? Už žádné úklidové práce: díky odmašťovacím, dezinfekčním a dezodoračním schopnostem bílého octa jej můžete vyleštit odshora dolů a odstranit všechny nepříjemné pachy!

Poznámka:  Doporučujeme vám, abyste si vždy přečetli návod k výrobě vaší trouby, abyste nepoužili prostředky, které by ji mohly poškodit. A před čištěním se ujistěte, že je zařízení vypnuté.

Čistá trouba – zdroj: spm

Čištění trouby

Nejprve začněte důkladným vyčištěním trouby zevnitř. To je nejdůležitější část a je to také část, která je nejvíce náchylná ke vzniku skvrn. Existují dva způsoby, jak vyčistit tuto přihrádku bílým octem.

Metoda spreje

Začněte vyjmutím vnitřních přihrádek, aby se trouba vyprázdnila. Poté přidejte půl sklenice bílého octa, smíchejte s 1 litrem vody a nalijte do lahvičky opatřené rozprašovačem. Poté směs nastříkejte dovnitř trouby a trvejte zejména na částech, kde je nejvíce inkrustací a skvrn. Třete houbou namočenou ve vodě, dokud nejsou odstraněny všechny nečistoty.

POZN.:  Před spuštěním se ujistěte, že je trouba vypnutá a zcela vychladlá.

Mísová metoda

Druhým prostředkem je přivést 2 sklenice bílého octa k varu. Nasypte je do dvou misek a ještě za přítomnosti páry vložte do trouby. Zavřete dvířka trouby a nechte je asi 30 minut. Během této doby kouř změkčí nečistoty a inkrustace. Po uplynutí času otevřete dvířka a opláchněte vodou a bílým octem, odstraňte veškeré zbytky.

Poznámka:  Před opláchnutím se ujistěte, že trouba vychladla a že je odpojeno napájení.

Vyčistěte rošty trouby – zdroj: spm

Čištění grilů

Jakmile je prostor trouby vyčištěn, přejděte k čištění roštů. Bílý ocet s odmašťovacími a dezinfekčními vlastnostmi může být také velmi účinný při čištění této části trouby.

Vyjměte stojany a umístěte je do dřezu. Nalijte bílý ocet do rozprašovače a nastříkejte jej přímo na grily. Nechte chvíli působit a poté pomocí houbičky zapracujte produkt do všech oblastí. Poté opláchněte vodou a vydrhněte houbou, abyste odstranili všechny stopy mastnoty a nečistot. Vaše grily budou jasnější než kdy jindy!

Vyčistěte sklo trouby - 

Čištění skla trouby

Při čištění trouby je nezbytné vyčistit sklo trouby.  Připravte si roztok ze 2 lžic bílého octa a 400 ml vody.

Pro účinnější účinek přidejte také lžíci jedlé sody, další velmi oblíbenou přírodní složku s odmašťovacími a dezodoračními vlastnostmi. Všechny ingredience smícháme a směs nalijeme do rozprašovače. Nastříkejte a nechte asi 15 minut působit, poté skvrny vydrhněte měkkou houbičkou. Opláchněte houbu, dokud nebude sklo čisté.

U velmi odolných skvrn zkuste troubu před čištěním zahřát na přibližně 40 °C.

Poté troubu otevřete: počkejte několik minut, než vychladne, abyste se nespálili, a poté naneste roztok octa a hydrogenuhličitanu. Nechte chvíli působit, poté opláchněte houbičkou namočenou ve vodě. Toto velmi výkonné duo rychle odstraní všechny usazené nečistoty!

Jak odstranit nepříjemný zápach v troubě?

Váš spojenec číslo 1 k překonání problémů s pachy vycházejícími z vaší trouby není nikdo jiný než vanilka. Chcete-li to provést, zahřejte troubu a umístěte do ní misku (vhodnou do trouby) naplněnou vodou a 10 kapkami vanilkového extraktu. Poté vypněte, když se voda začne vařit, a nechte dvířka přes noc zavřená.

Varování

Nezapomeňte si vždy prostudovat výrobní štítky, než vyzkoušíte navrhovaná řešení, abyste nepoškodili troubu.

Hit enter to search or ESC to close.