Jak odstranit kyselost z rajčatové omáčky pomocí jedlé sody?

Jak odstranit kyselost z rajčatové omáčky pomocí jedlé sody?

S příchodem podzimu a prvních mrazíků se chceme vrátit zpět do kuchyně vymýšlet malé recepty na zakuklení. Rajčatová omáčka je jednou z nezbytných věcí a je základem našich oblíbených jídel. Jediný problém! Kyselost… Marc Laslande, šéfkuchař v Tarn-et-Garonne, vysvětluje, jak tento problém již nemít.

Pro naše těstoviny, pizzu, lasagne, maso nebo ryby neexistuje nic jako dobrá domácí rajčatová omáčka. Ale jak uspět? Někdy příliš husté, příliš tekuté, příliš nevýrazné nebo příliš kyselé… Zde jsou tipy šéfkuchaře pro přípravu šťavnaté omáčky.

Jak odstranit kyselost z rajčatové omáčky pomocí jedlé sody?

Každý ví, že největším nepřítelem rajčatové omáčky je kyselost. Naši malou omáčku dusíme s láskou celé hodiny a věříme, že nám bude chutnat. Při ochutnání je to ale zklamání, náznak kyselosti má přednost před zbytkem pokrmu a kazí požitek.

Abyste si na rajčatovou omáčku zvykli, je třeba dodržovat několik tipů. Měli byste vědět, že kyselost bude více či méně výrazná v závislosti na odrůdě rajčat a stupni jejich zralosti. Všimněte si také, že jsou to semena, která koncentrují většinu kyselosti, takže je lepší je před vařením odstranit.

Nejznámějším tipem, který mnozí již praktikují ke snížení kyselosti omáčky, je přidání trochy cukru. Samozřejmě to jde, ale ve skutečnosti cukr kyselost pouze překryje a neodstraní. Navíc může změnit chuť omáčky a udělat ji příliš sladkou, nemluvě o lidech, kteří ji nemohou konzumovat.

To je celý smysl jedlé sody… Opravdu, jak se učíme ve škole vaření, má tu vlastnost, že neutralizuje kyselost potravin a reguluje jejich PH. Přidáním několika špetek do omáčky během vaření ji můžete osladit, aniž by se změnila její chuť. Na povrchu omáčky uvidíte několik bublinek, které jsou důkazem probíhající chemické reakce. To je navíc zajímavé zejména pro lidi, kteří mají křehký žaludek a špatně snášejí kyselé potraviny. To platí i pro přípravu vašich ovocných coulis nebo džemů.

Pokud nemáte po ruce jedlou sodu, můžete si rajčata vždy uvařit s pěknou čerstvou mrkví nebo datlí, abyste získali přirozenou sladkost, která napraví kyselost.

Nyní, když víte vše o rajčatové omáčce, stačí se pustit do vaření a přinést si Itálii na talíř.

Hit enter to search or ESC to close.