Jak použít jedlou sodu ke zjemnění masa?

Jak použít jedlou sodu ke zjemnění masa?

K vaření masa je potřeba znát pár tipů, aby bylo jeho vaření dokonale pod kontrolou. Pokud si však všimnete, že je vaše maso příliš tuhé, bude možné jej zjemnit pomocí jednoduché přísady. Vysvětlení.

Některé kusy masa jsou přirozeně méně jemné než jiné, a proto vyžadují delší dobu vaření. Naštěstí existuje trik, který vám umožní zkřehnout maso tak, aby se rozpustilo v ústech.

Jaký je trik, jak udělat maso křehčí?

Různé kusy masa. zdroj: spm

Maso můžete grilovat, smažit na pánvi, opékat nebo dokonce dusit, protože se můžete rozhodnout pro střední, modré, červené, vzácné nebo dokonce dobře propečené maso. Kromě toho je vždy důležité maso před vařením dobře připravit. Není  však  neobvyklé, že zjistíte , že   vámi zakoupený a vybraný kus masa je ve skutečnosti příliš tvrdý . Naštěstí existuje jednoduchý trik, který vám umožní maso zjemnit jednoduchým způsobem pomocí přírodní suroviny.

  • Změkčte maso jedlou sodou

Prášek do pečiva. zdroj: spm

Aby bylo maso křehčí, měli byste použít jedlou sodu.  Váš kus masa pak změkne za méně než 30 minut.  Chcete-li to provést, vezměte si kus masa a položte ho na prkénko. Poté jej posypte jedlou sodou a přitom kontrolujte, zda je tímto práškem pokryto všechno maso. Poté necháme asi 30 minut odpočinout v lednici. Když je maso dobře odpočinuté, opláchněte ho, abyste odstranili jedlou sodu. Nakonec ho osušíme utěrkou, aby nebylo vlhké a uvaříme jako obvykle.

Objevte chyby, kterých se při vaření masa vyvarovat

Vařte maso

Chcete-li úspěšně uvařit maso, je třeba se vyvarovat chyb, o které se s vámi podělíme.

  • Maso opečte na studené pánvi

Bez ohledu na to, jaký typ pánve budete používat,  je nutné maso vařit na rozpálené pánvi . Pokud ho hodíte do studené pánve, může se přilepit a nedosáhnete obarvení nebo karamelizace, ve které doufáte.

  • Přesouvání masa během vaření příliš rychle

Když vložíte kus masa do pánve, budete jej chtít poměrně rychle obrátit, aby se nepřilepilo.  Této manipulaci se však musíte vyhnout a nechat maso pár minut v klidu vařit , dokud se nevytvoří „kůrka“.

  • Osolte maso příliš brzy

Pokud maso osolíte příliš brzy, vysuší se a ztratí šťávu při vaření.  Solit je vhodné přímo při vaření nebo na závěr těsně před ochutnávkou . Navíc přidáním růžové soli nebo fleur de sel dodáte masu originální texturu.

Vezměte prosím na vědomí, že nadměrná konzumace červeného masa může být zdraví škodlivá. Nezapomeňte tedy  jíst vyváženou stravu .

Nyní víte, jak maso dobře zjemnit a vařit, aby bylo křehčí. Kromě toho, pokud hledáte přirozeně jemné maso, neváhejte se rozhodnout pro hovězí filet nebo tournedos.

Hit enter to search or ESC to close.