Jak používat struhadlo na zeleninu?

Jak používat struhadlo na zeleninu?

Struhadlo na zeleninu patří mezi základní kuchyňské náčiní. Kousky zeleniny se však mohou ze struhadla odlupovat a přistávat na pultu nebo podlaze a vše, co zůstane ulpívat na pletivu struhadla, je nutné vydlabat ručně. Tento zdlouhavý způsob lze usnadnit málo známým způsobem použití struhadla, zvláště když máte na strouhání hodně zeleniny.

Vysvětlíme vám správný způsob, jak používat struhadlo na zeleninu a usnadnit si práci. Ušetříte drahocenný čas v kuchyni.

Nastrouháme mrkev – zdroj: spm

Jak byste měli používat struhadlo na zeleninu?

V první řadě je užitečné vědět, že existují různé typy struhadel jako spirálové struhadlo, elektrické struhadlo nebo klasické čtyřstranné struhadlo, které je nejoblíbenější.

Druhy struhadel

  • Spirálové struhadlo: toto struhadlo umožňuje získávat zeleninu v proužcích tvořících spirály, jako v některých restauracích. Existuje klasický ruční model, ve kterém je malá čepel s otvorem, kterým spirála vychází. Ale novější model má čepele různé tloušťky, což vám umožní mít nastrouhanou zeleninu různých velikostí. Některé se používají s klikou k otáčení zeleniny při jejím strouhání, zatímco jiné fungují jako velká pepřenka.
  • Strouhadlo zester: ačkoli je jeho výchozí funkce vyhrazena pro citrusovou kůru, je možné jej použít i na jemné strouhání například zázvoru nebo česneku.
  • Klasické struhadlo: to je nejpoužívanější na sýr, ale dá se použít i na jakýkoli jiný produkt. Zde jsou některé modely klasických struhadel:
  • Čepelové struhadlo: tento model je velmi jednoduchý. Má rukojeť pro držení struhadla a má pouze jednu čepel na strouhání zeleniny
  • Čtyřstranné struhadlo: Tato verze je nejoblíbenější. Toto struhadlo má čtyři strany, které se často nevyužívají, ale každá z nich má velmi specifickou funkci. Je tu strana jemné kůry, ideální, když hledáte chuť blízkou pudrovému. Středně velká dvojitá mřížka se používá k výrobě tenkých proužků. Mřížka proti prachu je obecně nejpoužívanější stranou. A nakonec, pro plátky, strana, která funguje na plátky mrkve, cukety a téměř veškeré tvrdé zeleniny.
  • Elektrické struhadlo: Konečně existují elektrická struhadla, která obecně zahrnují všechny možnosti jiných ručních struhadel v jediném zařízení. Používání je také praktičtější a snižuje riziko pořezání. K umytí se však bude muset rozebrat.
Struhadlo citronové kůry – zdroj: spm

Způsob použití klasického struhadla

Obvykle, když danou potravinu meleme, položíme struhadlo na talíř nebo pracovní plochu, mírně jej nakloníme, aby nastrouhané ovoce nebo zelenina dopadly přímo na talíř. Tato metoda však není příliš účinná, protože kousky zeleniny se mohou ze struhadla uvolnit a přistát na pracovní ploše nebo na zemi. Struhadlo je vhodné položit zcela naplocho na talíř nebo jiný povrch a zeleninu pak nastrouhat. Díky této metodě se strouhaný produkt hromadí uvnitř struhadla a neztrácí se ani nekazí.

Hit enter to search or ESC to close.