Jak poznáte, že jsou vejce ještě čerstvá?

Jak poznáte, že jsou vejce ještě čerstvá?

Vejce je jistě základní potravinou v každé domácnosti. Obohatí dobrou snídani, dá se vařit na tisíc způsobů pro vylepšení jídel a je plný zdravotních výhod. Mnoho lidí však přiznává, že ne vždy vědí, zda je stále dostatečně čerstvé, aby se dalo bezpečně jíst. Máte nějaké pochybnosti o čerstvosti vašich vajec? Zde je několik spolehlivých testů, abyste měli čisté svědomí!

V první řadě byste měli vědět, že vejce mají překvapivě dlouhou trvanlivost. USDA, ministerstvo zemědělství Spojených států amerických, se dokonce domnívá, že je lze bezpečně konzumovat po dobu 45 dnů. Nikdo však nechce mít na talíři špatné vejce! Obecně, aniž byste byli odborníkem na toto téma, jsou určité znaky velmi prozrazující: samozřejmě, pokud má vejce neobvyklou barvu, odpudivou strukturu nebo nepříjemný zápach, nebudete v pokušení ho ochutnat. Zde je několik domácích metod, jak zkontrolovat čerstvost vašich vajec.

Rozbijte vejce – zdroj: spm

Jak poznáte, že je vejce ještě čerstvé?

Čerstvost vajec poznáte jen podle vzhledu. K tomu je samozřejmě musíte rozbít. V čerstvém stavu drží jednotný tvar, bílkovina se nerozteče a zůstává kolem žloutku. Ten odhaluje poměrně světle nažloutlou barvu a je odhalen jako polokoule. Čím „starší“ vejce, tím tmavší žloutek. V průběhu času může protein dokonce zmodrat, přičemž se na něm objeví červené nebo hnědé částice.

Několik účinných tipů pro zjištění čerstvosti vajec

Vložte vejce do sklenice s vodou – zdroj: spm

· Vodní test

Chcete-li provést tento test, naplňte misku nebo sklenici studenou vodou a jemně ponořte vejce dovnitř.

Pokud je extra čerstvý, klesne pěkně ke dnu a přichytí se po stranách. Pokud se sotva dotýká dna, ale stojí na svém malém svislém konci, je o něco méně čerstvé, ale stále dobré k jídlu. Tato „zralá“ vejce nejsou o nic méně výživná než ostatní a je nepravděpodobné, že si všimnete rozdílu v chuti.

Na druhou stranu, pokud si všimnete, že vaše vejce bezostyšně plave na povrchu sklenice, pak je příliš staré a nemělo by se již konzumovat. Ve skutečnosti to dokazuje, že kyslík měl čas proniknout skořápkou a vytvořil vzduchovou kapsu dostatečně velkou na to, aby udržela vejce na hladině ve vodě.

Zkažená vejce – zdroj: spm

· Vůně vejce

Pokud rozbijete vajíčko a okamžitě si všimnete, že z něj vychází štiplavý zápach, doporučujeme vám ho vyhodit. Když vejce prasknou během manipulace a přepravy, bakterie mají šanci proniknout skořápkou a mohou způsobit, že se uvnitř vytvoří docela nepříjemný zápach. Zatímco čerstvá vejce nemají téměř žádný znatelný zápach.

· Vzhled vajíčka

Po rozbití vajíčka se tedy podívejte dovnitř skořápky, zda tam nejsou nějaké černé nebo hnědé skvrny. To je známka možného výskytu plísní. Nezaměňujte se známými tmavě hnědými nebo červenými tečkami (krvavými skvrnami), které plavou v bílku nebo ulpívají na žloutku. Neznamená to žádné zvláštní zhoršení: pokud vám vadí, můžete je jednoduše odstranit lžící.

Ještě jeden postřeh: pokud si na světle všimnete, že se přes skořápku vajíčka zřetelně objevují tmavé skvrny, je to skutečně plíseň, musíte ji pak vyhodit.

Zkuste také vejce otočit na rovném povrchu: pokud je shnilé, otočí se kolem své osy vícekrát než vejce čerstvé.

Posledním tipem je přivést ho k uchu a energicky s ním protřepat. Pokud cítíte, že uvnitř něco visí, vaše vejce už není příliš čerstvé. A pokud opravdu bublá, je lepší se toho rychle zbavit.

Je nebezpečné jíst prošlá vejce?

Vejce natvrdo můžete uchovávat maximálně 7 dní. Jakmile datum uplyne, stanou se nepoživatelnými, protože představují vysoké zdravotní riziko!

Hit enter to search or ESC to close.