Jak připravit domácí pita chléb?

Jak připravit domácí pita chléb?

Pokud jste nadšení pro blízkovýchodní kuchyni, tento recept na libanonský chléb, běžně nazývaný pita chléb, musíte doma bezpodmínečně vyzkoušet. S pouhými dvěma přísadami si budete moci všimnout bobtnání těsta během vaření. Objevte tuto neuvěřitelnou techniku!

Arabský chléb nebo na pánvi smažený pita chléb je recept, který doprovází základní jídla, jako je slavný hummus, lahodná shawarma nebo nesrovnatelný tučný salát. Dá se připravit doma za pár minut. Ale to není všechno. Smícháním dvou slavných ingrediencí budete moci pozorovat bobtnání těsta, což je jev, ke kterému dochází při vaření.

Jaké jsou tedy tajné přísady, díky nimž těsto libanonského chleba nabobtná?

Dvě přísady umožňují zdvojnásobit objem pita chleba, klíčového prvku, který doprovází mnoho jídel známých v arabském světě. Abyste tento fenomén mohli zažít, budete muset připravit recept následovně:

Pita chléb, recept na těsto, které expanduje bez droždí

Pita chléb

Recept na pita chléb je jednoduchý na přípravu, zabere to jen 20 minut. Bez použití droždí se toto libanonské těsto bude moci během vaření roztáhnout. Zde jsou hlavní ingredience, které budete potřebovat:

  • 25 cl vody;
  • 300 g mouky;
  • 1,5 lžičky soli.

V salátové míse začněte smícháním soli a mouky. Postupně přidávejte vodu, ingredience promíchejte ručně.  Pokračujte v hnětení po dobu 5 minut, dokud nezískáte hladké a elastické těsto.  Od té chvíle budete muset těsto pouze rozdělit na 6 dílů ve formě jednotných kuliček. Nechte pod pánví teplo a pomocí válečku zpracujte těsto tak, aby vznikly 3 mm silné kolečka. Poté, bez použití tuků, jako je máslo nebo olej, položte přípravek na předehřátý nástroj a vařte 40 sekund na jedné a poté na druhé straně. Díky tomu budete překvapeni, když během několika sekund pozorujete nárůst objemu, a to i bez použití droždí. Toto nabobtnání vám umožní získat pověstnou kapsu pro výrobu šťavnatých sendvičů na bázi falafelu a syrové zeleniny nebo nesrovnatelné libanonské shawarmy či gyrosu a mnoha dalších.

Dobře hydratované těsto umožňuje během vaření získat objemnou kapsu

Pita chléb na pánvi

Při přípravě receptu na libanonský chléb doma budete nepochybně zvědaví na to, abyste identifikovali přísadu nebo proces, který umožňuje těsto kynout. Jedno je jisté,  jednou z podmínek úspěšného receptu je připravit velmi hydratované těsto.  K tomu je potřeba směs vody a mouky. Vyhněte se proto vysoušení těsta přidáváním mouky  během hnětení . I když bude těsto zpočátku lepivé, je třeba udržovat vysokou vlhkost. Ve skutečnosti platí, že čím menší množství vody, tím nižší je pára, která nepomůže chlebu při vaření expandovat. Kromě toho je jednou z dalších podmínek pro získání kapsy ve středu chleba předehřátí pánve na vysokou teplotu po dobu alespoň deseti minut. Tento krok umožní, aby se voda obsažená v těstě rychle přeměnila na páru. Díky tomu budete moci připravit svůj recept jako profesionál a získat zajímavý objem, abyste si mohli nacpat chleba později.

Jistě jste pochopili, že ke zvětšení objemu pita chleba stačí pouze dvě ingredience. Jakmile je  tento chléb připraven, může být uložen  v mrazáku až 3 měsíce. Můžete ho kdykoli vyndat a před konzumací vložit na pár minut do trouby. Neváhejte a podělte se o tuto zkušenost s těmi nejmenšími, kteří budou rádi pozorovat tento jev.

Hit enter to search or ESC to close.