Jak připravit lahodné křupavé hranolky?

Jak připravit lahodné křupavé hranolky?

Milujete hranolky, ale pokaždé, když si je uděláte doma, nikdy se vám nepodaří, aby byly tak křupavé a chutné jako ty z vašeho oblíbeného fastfoodu? Nepanikařte ! Sestavili jsme pro vás ty nejlepší tipy, jak vyrobit dokonale křupavé domácí hranolky. K testování ještě dnes!

Jak získat dokonalé domácí hranolky?

Křupavé hranolky

Hranolky jsou díky své jedinečné chuti oblíbené po celém světě. A to navzdory všem varováním, která zdůrazňují vysoké množství kalorií a tuku. Je těžké odolat pokušení čas od času zhltnout porci! No, pokud je to jen občas, není to špatné. Ale když už jsme u toho, pokud jde o přípravu, bylo by hloupé plýtvat svým provinilým potěšením! Aby byly vaše hranolky dokonalé, křehké zevnitř a křupavé zvenku, ohromí vás následující tip.

Zlaté pravidlo:  v první řadě vězte, že nejlepší  smažené brambory  jsou ty, které se tepelně upravují dvakrát. V první fázi se musí smažit při nízké teplotě (poloviční vaření), poté vyjmout a položit na papírovou utěrku, aby absorboval přebytečný olej. Po vychladnutí přejděte k druhé fázi vaření: hranolky ponořte zpět do velmi horkého oleje, aby byly křupavé.

Zde je postup přípravy:

  1. Nejprve očistíme a omyjeme brambory.
  2. Pak, a to je zásadní fáze, je musíte opatrně odříznout. Pro dokonalý řez je nejlepší použít mandolínu nebo kráječ. Pokud žádný nemáte, nakrájejte ostrým nožem střední plátky tlustší než 1 centimetr. Každý plátek se pak nakrájí na tyčinky.
  3. Vložte hranolky do nádoby se studenou vodou. Nechte je takto 20 minut, abyste odstranili přebytečný škrob. Poté je vyjměte a osušte čistým hadříkem.
  4. Poté do pánve bohatě nalijte vrstvu oleje. Prohřejeme a přidáme bramborové tyčinky.
  5. Takto je necháme asi 5 minut, dokud hranolky nezezlátnou. Neváhejte přidat pár stroužků česneku, dodá jim to ještě chutnější chuť!
  6. Vyjměte je z pánve, položte je na savý papír a nechte je pomalu vychladnout, než je vložíte zpět do rozpáleného oleje. Bude stačit jen pár minut. Hledejte je a vizuálně si všimnete dobře vyváženého zlacení (pozor, nenechte zčernat!). Jakmile jsou hotové, vyjměte je a znovu je položte na savý papír, abyste odstranili přebytečný olej. Vaše hranolky budou křehké uvnitř a křupavé zvenku.

Jaký olej použít na křupavé hranolky?

 Arašídový olej nebo jakýkoli jiný lehký rostlinný olej bude ideální pro přípravu těch nejlepších domácích hranolků. Získáte tak křupavou kůrku, která vám někdy chybí.

Pozn.:  Obecně je lepší použít arašídový olej než olivový olej kvůli jeho vysokému bodu kouřivosti.

Hit enter to search or ESC to close.