Jak připravit levný vánoční aperitiv?

Jak připravit levný vánoční aperitiv?

O Vánocích se často stává, že vám dojdou nápady na přípravu aperitivu, který vaše hosty potěší. Sestavit jídelníček není snadné pro každého, zvláště pokud chcete zkrátit čas strávený v kuchyni, abyste si večírek užili na maximum. V tomto článku najdete naše návrhy na snadný a levný recept na aperitiv, který zlepší chuťové pohárky vaše i vašich blízkých.

Když přemýšlíme o aperitivu pro událost, jako je vánoční večírek, můžeme zasunout svou fantazii příliš daleko, možná abychom udělali dojem na ostatní. Což často znamená velké výdaje. Ale recept, který se chystáte objevit, vám dá úplně jiné vnímání věcí. Ušetříte čas i peníze a potěšíte své hosty.

Jak připravit levný vánoční aperitiv?

Chcete-li připravit levný aperitiv, upřednostněte ingredience, které již máte ve své kuchyni. Jisté je, že kromě tohoto občerstvení jste museli vynaložit dražší výdaje, počítáme-li dekorace, večeři a dárky. Pokusit se omezit náklady, abyste si před Novým rokem nezlomili kapsu, je tedy moudrým rozhodnutím.

Podělte se o aperitiv s rodinou. zdroj: spm

V jiném smyslu sdílení aperitivu před štědrovečerní večeří znamená pobavit si ústa a zúčastnit se rozhovorů, které tyto okamžiky zpestří. Trochu pití k popíjení, něco k zakousnutí a jde se! Večer může začít. Doporučujeme vám připravit chutný Croque-Monsieur s bešamelovou omáčkou, která přidá estetický nádech, aby byl rozdíl.

Budete potřebovat nějaký druh vykrajovátka na sušenky; kruhové, čtvercové, trojúhelníkové atd. Pokud ale najdete nějakou ve tvaru hvězdy, přidá to na vánoční náladě trochu víc.

Ingredience

(pro 6 osob)

 • 6 plátků sendvičového chleba
 • 50 g rostlinného másla
 • 25 cl mléka
 • 20 g mouky
 • 3 plátky vařené šunky (nebo lososa, pokud chcete)
 • 6 plátků Gruyère
 • Pepř, sůl a muškátový oříšek

Kroky přípravy  : v kuchyni strávíte jen asi 30 minut.

sendvičové trojúhelníky
 1. Začněte rozpuštěním 20 g másla v hrnci, poté přidejte mouku a promíchejte metličkou. Vařte několik minut na mírném ohni, dokud se nevytvoří pěna.  Tam  postupně začnete  přilévat mléko  do přípravku a přitom stále mícháme metličkou, aby nebyly hrudky. Vařte 5 minut, poté dochuťte pepřem, solí a muškátovým oříškem.

Vaše bešamelová omáčka je hotová. Přejděme k chlebu.

 1. Troubu předehřejte na 180°C.
 2. Pomocí vykrajovátka na cukroví vykrájejte sendvičový chléb, šunku a sýr. Odřezky každé z jeho ingrediencí si můžete uložit na později. Krutony lze použít k výrobě strouhanky, zatímco zbytky sýra a šunky lze použít na občerstvení nebo sendviče.
 3. Nyní  potřete polovinu plátků chleba , které jste nakrájeli, máslem a navrch položte dva kousky šunky a jeden sýr. Doprostřed Croque-Monsieur rozetřete lžíci bešamelové omáčky a vše potřete máslem a přikryjte druhou várkou chleba. Pečte 10 nebo 15 minut a je to.

Dobrou chuť!

Vychutnáním tohoto vánočního aperitivu spojíte chuť, úspory a rodinnou zábavu.

Hit enter to search or ESC to close.