Jak připravit nadýchanou omeletu?

Jak připravit nadýchanou omeletu?

Vyvážená snídaně nebo lahodný a uspokojující brunch se neobejdou bez vajec. Máte raději vejce natvrdo, naměkko nebo míchaná vajíčka? Možná ale dáváte přednost dobré, vlhké omeletě připravené podle pravidel umění? Obyčejné, s bylinkami, rajčaty, houbami, sýrem nebo slaninou, opravdu není o výběr! Možná se vám to zdá triviální, ale není vždy tak snadné udělat dokonalou omeletu, která je měkká a chutná. Pokud ovšem nepoužijete tento malý babský tip, který dělá ten rozdíl.

I když není tak populární jako míchaná vejce, která se tak snadno připravují, je omeleta také dalším stejně lahodným způsobem vaření vajec. Mnoho lidí ale nakonec hodí ručník do ringu, protože se to může rychle změnit ve skutečnou bolest hlavy. Buď se přilepí na pánev, nebo se vaří příliš rychle, nebo je jeho tvar nepravděpodobný. Těžko, těžko získat harmonickou a dokonale vydařenou omeletu. Jak to udělat chutný a měkký podle přání? Postupujte podle našeho  receptu .

Jaká je tato „kouzelná“ přísada pro velmi jemnou omeletu?

Vaření omelety

Příprava francouzské omelety zahrnuje jinou techniku ​​než ta americká. Chcete-li jej vymyslet podle pravidel umění, je důležité nezanedbat žádný krok přípravy a především se vyvarovat určitých chyb.

Francouzská verze se od americké liší tím, že první přidává důležitou přísadu: máslo. Jeho textura je tak jemnější a jeho vzhled prozrazuje dokonale jednolitou světle žlutou barvu, bez hnědých skvrn. Zatímco americké omelety se překládají napůl, na francouzské straně je raději rolujeme do oválného nebo válcového tvaru.

Ale než se tam dostanete, musíte dosáhnout správného a bezchybného vaření. K tomu důvěřujte zkušenostem našich babiček, které vždy používaly velmi zvláštní tajemství, aby omeleta získala chutnou a jedinečnou chuť. Chcete-li své omeletě dodat „nadýchanou“ stranu, budete muset přidat tajnou přísadu: krepové těsto.

Jak udělat dokonalou omeletu? Tady je recept!

Taková jemná omeleta

Ingredience

 • 3 vejce
 • Sůl
 • Pepř
 • 1 lžíce másla
 • 2 lžíce palačinkového těsta

Příprava

 • Začněte rozbitím vajec do misky, poté přidejte lžičku vody a palačinkové těsto a míchejte metličkou (nebo elektrickým šlehačem) po dobu 5 minut. Ujistěte se, že máte homogenní směs. Poté dochutíme solí a pepřem.
 • Vezměte poměrně hlubokou pánev s vysokými okraji, přidejte lžíci másla: musí být pečlivě rozmístěno celé ve formě (i na okrajích).
 • Když se začne tvořit pěna a máslo má zhnědnout, přidejte vejce. Vařte několik sekund, dokud se nevytvoří bubliny.
 • Nyní pánví protřepávejte krouživými pohyby po dobu 10 až 15 sekund. Potom, jako byste se snažili převrátit palačinku, znovu a znovu přitahujte pánev k sobě.
 • V tomto okamžiku se vejce hromadí na opačné straně pánve a při pohybu se stočí k sobě.
 • Klíčový moment: nyní musíte přidat omeletu na talíř. Chcete-li úspěšně dokončit tuto delikátní operaci, otočte pánev a odsuňte rukojeť od talíře, abyste na ni položili omeletu spodní stranou nahoru. A je to: stačí si jen sednout ke stolu a vychutnat si to horké. Díky tomuto receptu je vaše omeleta jemná a chutná!

Chcete přidat nějaké polevy?

 

Foukaná omeleta

Je zřejmé, že pokud dáváte přednost velmi vydatnému, můžete svou omeletu vždy ozdobit houbami nebo sýrem. Nezapomeňte je integrovat hned po krouživých pohybech. Vzhledem k tomu, že omeleta bude sestavena velmi rychle, měla by být náplň připravena k použití a umístěna přímo doprostřed omelety. Pak je můžete jednoduše „zarolovat“ stejnou technikou.

Hit enter to search or ESC to close.