Jak připravit sázená vejce během několika sekund? Chytrý tip na vaření bez vody

Jak připravit sázená vejce během několika sekund? Chytrý tip na vaření bez vody

Díky dokonalé směsi zdravých tuků, sacharidů a bílkovin mohou vejce sloužit jako kompletní jídlo plné vitamínů. Výhodou tohoto jídla je, že se dá prezentovat více způsoby. Až na to, že některé recepty jsou na přípravu jednodušší než jiné.

Protože je často snazší připravit si vejce, obvykle je jíte smažená, míchaná, v omeletě nebo prostě natvrdo. Čekáte, až půjdete do restaurace sníst je pošírované? Už žádné zbytečné výdaje, prozradíme vám ideální techniku, jak si je připravit doma bez falešné poznámky.

Sázená vejce v mikrovlnné troubě: jak je vyrobit?

Sázená vejce

K snídani, jako sendvič nebo jako svačina na utišení návalů hladu jsou sázená vejce u většiny lidí velmi oblíbená. Je to také skvělý způsob, jak omezit kalorie: k jejich vaření není třeba přidávat tuk, jako byste to udělali s míchanými nebo smaženými vejci. Až na to, že si mnoho lidí představuje, že tato příprava je pracná. Samozřejmě musíte mít určitou zručnost, abyste recept nepokazili, ale se správnými tipy je uvaříte jako šéfkuchař!

To je dobře, na Tik Tok jsme našli tip, který vám usnadní práci a umožní vám je rychle připravit tím nejpřekvapivějším možným způsobem. Malý detail, který vše mění: tato technika je přehodnocena, protože svá sázená vejce budete vařit   v mikrovlnné troubě, takže nebudete potřebovat vařící vodu. Praktické, dalo by se říci, protože mnoho lidí stále nezvládá tradiční metodu. Tik-Tokeur (@cottoaldente) překvapuje své tisíce následovníků tím, že jim odhalí tuto úžasnou techniku, která zjednodušuje práci.

Zde jsou následující kroky:

  • Do misky (vhodné do mikrovlnky) nalijte 80 ml vody (pokojové teploty) a lžičku octa.
  • Jemně rozbijte vajíčko, dejte pozor, abyste ho nepoškodili. Pokud chcete, můžete ho osolit, opepřit a okořenit podle chuti.
  • Poté vložte misku dovnitř zařízení a nastavte výkon na 900 wattů.
  • Doba vaření trvá 80 sekund, než budou mít vaše vejce dokonalou konzistenci.

Jakmile vyjdete z mikrovlnné trouby, všimnete si, že bílek je velmi kompaktní a žloutek je jemně tekutý. Dobrou chuť !

Poznámka  : pokud chcete sázet několik vajec současně, musíte je dát do samostatných misek a postup opakovat.

Jak sázet vejce pomocí octa?

Pro ty, kteří se chtějí naučit lépe ovládat tradiční techniku, dáme fundované rady pro úspěšné pytlačení vajec. Jak víte, musí se vařit ve vodě bez skořápky. Ale tajemství spočívá v přidání trochy octa do vody. Ve skutečnosti bude koagulace bílku lépe kontrolována díky kyselosti.

Důležitý bod:  nesnažte se sázet více vajec na stejné pánvi, bude obtížné je vařit všechna konzistentně. Lepší je pošírovat jednotlivě a při podávání je prohřát.

Kroky přípravy:

  • Nejprve dejte vařit vodu do 1,5litrového hrnce do tří čtvrtin.
  • Jakmile se voda začne vařit, přidejte 2 lžíce  octa . Cílem je zabránit oddělení žloutku od bílku.
  • Nechte vodu vařit, dokud nedosáhne bodu varu. Poté rozklepněte vejce do horké vody a nechte jej vařit čtyři minuty, aniž byste se ho dotkli.
  • Ujistěte se, že se vejce nepřichytává ke dnu pánve. Pokud k tomu dojde, zkuste jej přesunout. Nakonec vejce vyjmeme a podáváme.
  • Jakmile je vejce uvařené, vyjměte je a vložte je na několik sekund do misky s ledovou vodou, aby se  vejce přestalo vařit .
  • Tento postup opakujte u ostatních vajec.

Znovu je zahřívejte ve vodě po dobu 20 až 30 sekund. Vyjměte je z pánve a položte na papírové utěrky nebo čistý ručník, aby absorbovaly přebytečnou vodu. Okořeňte vajíčka a užívejte si!

Jak dlouho trvá příprava sázeného vejce?

Jezte sázená vejce

Pro pevný bílý a tekutý žloutek povařte vejce 3 až 4 minuty ve vroucí vodě. Samozřejmě, pokud plánujete sázet několik vajec předem a poté je znovu ohřát, nezapomeňte, že ohříváním je může dále zpevnit. Takže podle toho počítejte.

Hit enter to search or ESC to close.