Jak prstem poznat maso, které už není dobré?

Jak prstem poznat maso, které už není dobré?

Jste zvyklí kupovat maso v supermarketu? Ale jaké jsou vaše techniky, jak poznat jeho čerstvost? Samozřejmostí jsou všechny druhy masa a ceny se také velmi liší. Ale pro ochranu vašeho zdraví a zdraví vašich blízkých je životně důležité mít záruku, že toto maso je v perfektním stavu, zdravé a výživné. Abychom se vyhnuli jakémukoli možnému riziku, poskytneme vám několik rad, jak produkt před nákupem v supermarketu pečlivě zkontrolovat.

Hovězí maso, mleté ​​maso, filé, telecí… Máte z čeho vybírat. Abychom ale neskončili u masa z nižší kategorie, je důležité věnovat pozornost určitým zásadním parametrům: jeho vůně, barva nebo textura jsou vodítka, která byste při nákupu masa neměli opomenout. Je zřejmé, že je také nutné přijmout drastická konzervační opatření, aby se zabránilo předčasnému poškození. Jak poznáte, že maso, které kupujete, není zkažené nebo že brzy vyprší? Následujte vůdce.

Jednoduchý test prstem

Koupit maso

V supermarketu je vždy velmi důležité zkontrolovat čerstvost masa. Měli byste vědět, že již po pár hodinách mimo lednici mohou bakterie a plísně maso výrazně znehodnotit. Je třeba si také uvědomit, že i když je maso lehce zkažené, bez známek hniloby, může to vést k vážným zdravotním komplikacím. Zejména v případě křehkých lidí se slabou imunitní obranou.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zkontrolovat čerstvost masa prostřednictvím jeho obalu, je provést jednoduchý test prstem. Konečky prstů zatlačte na jeho povrch a ihned je sejměte. Okamžitě postiženou část pozorujte: pokud si všimnete, že se maso okamžitě vrací na své místo, je to proto, že je velmi čerstvé. Konkrétně to znamená, že hladina vody ve výrobku je dobrá a maso je připraveno ke konzumaci. Na druhou stranu, pokud si všimnete, že tato část zůstává působením tlaku zmrzlá a že se nevrátí do původního tvaru, je to proto, že tento kus masa již není dostatečně čerstvý. Je lepší vybrat si jiný!

Velkou výhodou tohoto rychlého, velkoplošného testu je, že se masa můžete dotknout, aniž byste museli odstraňovat obal. Na rozdíl od většiny řezníků, kteří prodávají maso, se kterým si nevíte rady, abyste poznali jeho čerstvost.

Maso pečlivě prohlédněte ze všech stran

 

Drůbež

Po provedení testu je ještě nutné zkontrolovat barvu masa. 

  • Obecně řečeno, světle růžová, perleťová nebo přímo jasně červená barva (hovězí maso) naznačuje, že zvíře bylo krmeno výživnou potravou: maso je tak čerstvé a zdravé.
  • Pokud barva mastnoty (na povrchu) začne žloutnout, nekupujte ji. Má velmi nepříjemnou jedinečnou chuť.
  • Podívejte se také na strukturu: dobré maso je nutně jemné a hladké. Pokud máte pocit, že je spíše suchý jako guma, jeho svěžest už tam není.

Zkontrolujte datum expirace

Maso prodávané v supermarketu

Přirozeně, pokud jde o kvalitu masa, je datum spotřeby ukazatelem hmotnosti. V první řadě si proto vždy zkontrolujte etiketu plastového obalu. Pokud vypršela platnost, pokud vyprší ve stejný den nebo pokud nemůžete zjistit konkrétní datum, doporučujeme vám jej nekupovat, bez ohledu na cenu.

Kromě toho dbejte na to, abyste zkontrolovali, zda nedošlo k otevření obalu, protože pokud tomu tak je, bakterie se tam již zabydlely. Zkontrolujte také, zda jsou všechny kusy masa podobné: mohou se tam skrývat určité kusy pochybného vzhledu nebo kusy, které jsou příliš mastné. Ve skutečnosti existují určité průmyslové podnosy, které mohou míchat nekvalitní kusy.

Pečlivým dodržováním těchto tipů budete mít jistotu, že budete konzumovat bezpečnější a zdravější maso. Jako bonus se vyhnete plýtvání a ušetříte peníze!

Hit enter to search or ESC to close.