Jak rozmrazit chleba?

Jak rozmrazit chleba?

Představte si obrázek: připravili jste chutné jídlo pro celou rodinu, všichni jsou u stolu, aby si tento dobrý oběd vychutnali, ale nyní chybí důležitá ingredience. Jejda! právě jsi si uvědomil, že jsi úplně zapomněl jít do pekárny. Budete se muset obejít bez chleba… Nejsem si tak jistý… A co ten, který už máte v mrazáku? Ale ne, ještě není pozdě. Nejen, že ho rozmrazíte za pár minut, ale bude křupavý jako v restauraci. Zde jsou dva způsoby, jak postupovat!

Jak rozmrazit chleba v mikrovlnné troubě?

Pokud nemáte dost času, vaše děti jsou netrpělivé u stolu nebo hosté už klepou na domovní dveře, není možné uvažovat o zastávce v místní pekárně. Od té chvíle bude mikrovlnná trouba vaším nejlepším spojencem. Jeho tajná zbraň? Rychlost. Můžete se spolehnout, že vám chléb rozmrazí za méně než minutu.

Jak to udělat ?

  1. Nejprve chléb zabalte do vlhké utěrky nebo, pokud to není možné, do papírové utěrky.
  2. Položte na talíř a vložte do mikrovlnné trouby po dobu 15 sekund.
  3. Vyjměte ji a pokud uvidíte, že ještě není zcela rozmražená, můžete operaci zopakovat.

Přestože se plátky chleba rychle rozmrazí, nebudou samozřejmě tak křupavé jako v troubě. Tento způsob rozmrazování způsobí, že ztratí svůj jemný a křupavý vzhled. Je to ale nejvhodnější nouzová metoda pro rozmrazování chleba v rekordním čase, zvláště když jej potřebujete okamžitě. Vaření můžete dokončit v troubě.

Vložte chléb do trouby na 3 až 5 minut (kterou budete mít předem předehřátou) na 180°. Chleba můžete nechat v troubě ještě 3 až 5 minut s vypnutou troubou.

Jak rozmrazit upečený chléb?

Pomalejší než mikrovlnná trouba na druhou stranu slibuje měkký chléb uvnitř a křupavý zvenku. V každém případě je to rychlejší než normální metoda odmrazování vzduchem. Chcete potěšit své hosty křupavou kůrkou a rozplývající se drobenkou jako v restauraci? Je to takhle.

Jak to udělat ?

  1. Začněte předehřátím trouby na 200°C.
  2. Bagetu nebo plátky chleba položte přímo na gril.
  3. Pečte 5 minut.
  4. Poté troubu vypněte a chléb ponechte uvnitř ještě pět minut.
  5. Nakonec chléb vyjměte z trouby a nechte ještě 5 minut odpočinout.

Hit enter to search or ESC to close.