Jak rozmrazit jídlo v mikrovlnné troubě pomocí triku se sklenicí vody?

Jak rozmrazit jídlo v mikrovlnné troubě pomocí triku se sklenicí vody?

Když chceme produkty rozmrazit, může to trvat dlouho a většinou nemáme čas. Ve skutečnosti je nejbezpečnějším způsobem rozmrazování potravin ponechat je v chladničce po dobu 12 až 24 hodin. Existuje však trik, který by toto trvání zkrátil.

S tímto tipem zjistíte, jak snadno a rychle rozmrazit své produkty.

Jak rozmrazit své produkty v mikrovlnné troubě?

Sklenice do mikrovlnky

Ať už chcete ohřát mraženou pizzu nebo rozmrazit mleté ​​hovězí k večeři, použití mikrovlnné trouby je rychlou a snadnou možností rozmrazování potravin z mrazničky. K tomu stačí použít správnou nádobu, nastavit výkon na nízký, aby se jídlo vařilo rovnoměrně, a ujistit se, že to děláte správně a bezpečně, abyste předešli kontaminaci jídla.

Rozmrazování potravin při pokojové teplotě mimo chladničku je obecně nejvíce doporučovanou metodou, ve skutečnosti je to jediná možnost pro rozmrazování ryb. Nevýhodou této metody je, že je velmi pomalá. A ne vždy máme 24 hodin na to, abychom čekali, až budou produkty připraveny ke konzumaci. Existuje další alternativa, která zahrnuje rozmrazování potravin ponořením do vody. To je o něco rychlejší než předchozí možnost. Ale abyste to udělali bezpečně, musíte to udělat se studenou vodou. A to zpožďuje, že produkt dosáhne pokojové teploty.

Zůstává tedy nejrychlejší možnost, a to rozmrazování jídla v mikrovlnné troubě. Jednoduše vložte sklenici vody do spotřebiče vedle potravin, které chcete rozmrazit. Voda ve sklenici přitáhne většinu vln, což umožní produktu přijímat vlny pouze rovnoměrně, čímž se zabrání přivaření rohů nebo nejexponovanějších částí jídla, které se mohou připálit.

Nádobí v mikrovlnce

Doporučuje se také přidat do jídla trochu vody nebo oleje, aby se rozmrazilo rovnoměrně.

Nakonec musíte věnovat zvláštní pozornost době rozmrazování. Ideální při rozmrazování potravin v mikrovlnné troubě je rozmrazování ve dvouminutových krocích. Použití mikrovlnné trouby k ohřevu určitých potravin může ovlivnit jejich nutriční hodnotu. Maso se nedoporučuje rozmrazovat například v mikrovlnné troubě, pokud ho nehodláte hned vařit. Pokud ji naopak připravíte hned, jak ji vytáhnete z mikrovlnné trouby, neexistují žádné kontraindikace.

Ztrácejí mražené potraviny svou nutriční hodnotu? Co na to říkají odborníci

Ředitel Centra pro americký výzkum a vývoj potravin (CIAD) Fernando Ayala Zavala říká, že o mražených potravinách existuje mnoho mýtů, a proto je nutné mít o nich správné informace.

Uznává, že zmrazené potraviny ztrácejí svou nutriční hodnotu, to ano, ale že tento proces je pomalejší, než když jsou produkty chlazeny nebo skladovány při pokojové teplotě. Potraviny se proto kazí více, když mají pokojovou teplotu, zatímco mražení tento proces zkažení zpomaluje.

Ovoce a zeleninu se však doporučuje konzumovat čerstvé, protože při prodeji zmrazené mohou obsahovat chemické konzervační látky, které jim umožňují lépe si zachovat svůj vzhled. Zmrazování zhoršuje jejich chuť a ovlivňuje jejich strukturu. Nízké teploty ve skutečnosti neumožňují vnímat aromatickou a chuťovou sloučeninu, která se také ztrácí během procesu rozmrazování.

Je proto důležité pečlivě dodržovat tyto pokyny, abyste zachovali čerstvost a kvalitu potravin, které chcete rozmrazit.

Hit enter to search or ESC to close.