Jak rychle dozrát avokádo?

Jak rychle dozrát avokádo?

Avokádo bohaté na antioxidanty, vlákninu a dobré mastné kyseliny je nevyčerpatelným zdrojem zdraví prospěšných látek. Toto zdravé ovoce může doprovázet všechna naše jídla. Ale někdy na trhu najdete jen velmi tvrdá avokáda. Proto musíte počkat určitou dobu, než je budete moci konzumovat, abyste si plně vychutnali jejich jemnou a krémovou dužinu. Co kdybychom vám řekli, že existují velmi účinné způsoby, jak urychlit jeho zrání?

Plánujete dnes večer pozvat přátele na aperitiv a opravdu chcete připravit omáčku guacamole? Až na to, že vaši právníci nejsou vůbec dostatečně vyspělí, aby tu práci zvládli. Nenechte se mýlit, za pár minut budou hotové!

Zde jsou 3 jednoduché a moudré tipy, jak je přimět velmi rychle dozrát.

Právníci – zdroj: spm

Tipy pro rychlé zrání avokáda

1 – K okamžitému zrání avokáda

Zde je tip, jak avokádo okamžitě dozrát a okamžitě si připravit svou lahodnou omáčku guacamole.

K tomu stačí použít troubu. Do avokáda je potřeba udělat jehlou malé dírky, pak je zabalit do alobalu a vložit do trouby při maximální teplotě 160°C a nechat jen 10 minut. Jakmile vychladne na pokojovou teplotu, dejte do lednice.

2 – Další způsob, jak ji v krátké době dozrát

Když si koupíte avokádo, nemusí být hned tak zralé, abyste je snědli, ale chcete, aby bylo hotové za pár dní. Velmi jednoduše ji tedy budete muset zabalit tak, jak jste ji koupili, do novin a nechat ji odpočinout mimo lednici. Po několika dnech, pouhým dotykem zvenčí, si všimnete, že změkne, to je doba, kdy už vaše avokádo dozrálo.

3 – Aby avokádo dozrálo za několik dní

Jak dozrát avokádo za dva nebo tři dny? Opět můžete zabalit do novin s jablkem nebo banánem. Oba tyto plody uvolňují zemní plyn zvaný etylen, který napomáhá rychlému zrání. Takže uvolnění tohoto plynu způsobí, že vaše avokádo dozraje rychleji.

Jak dozrát avokádo v mikrovlnné troubě?

Mikrovlnný trik je velmi praktický na změkčení avokáda. Chcete-li to provést, postupujte podle následujících kroků:

  • Avokádo rozřízněte svisle na polovinu a odstraňte pecku.
  • Pomocí plastového obalu vhodného do mikrovlnné trouby zabalte každou polovinu zvlášť.
  • Nastavte mikrovlnnou troubu na vysokou teplotu a vařte 2 minuty. To by mělo stačit k dozrání vašeho ovoce.
Zralé avokádo – zdroj: spm

Tipy, jak oddálit zrání avokáda

Na druhou stranu, pokud je v nejbližších dnech neplánujete jíst a chcete, aby vám avokádo vydrželo déle, zde je několik zajímavých malých tipů:

1 – Udržujte ji nakrájenou bez zrání

Aby avokádo zůstalo v dobrém stavu, je nejvhodnější, když ho nakrájíme, pokapat ho šťávou z citronu. Můžete přidat i pomerančový džus nebo bílý ocet. Díky těmto složkám si dužina avokáda bude moci zachovat svou původní barvu bez rizika oxidace. Poté dejte do lednice a ještě pár dní vydrží.

2 – Uchovávejte polovinu bez zrání

Často se stává, že sníme jen polovinu avokáda. Aby druhá polovina nezčernala, existuje účinná metoda: nejprve vždy nezapomeňte nechat část s kamenem. s citronem, pomerančem nebo octem. Poté dejte do lednice.

3 – Chcete-li to zmrazit

Další nečekaný tip: mnoho lidí neví, že je dokonale možné skladovat avokádo v mrazáku. Bez ztráty chuti nebo vlastností. Měli byste ho skladovat v dobře uzavřeném vzduchotěsném sáčku, aby nedošlo ke kontaminaci jinými potravinami. Po vytažení z mrazáku ho můžete přímo jíst!

Hit enter to search or ESC to close.