Jak se stravovat, když sportujete?

Jak se stravovat, když sportujete?

Bez ohledu na typ fyzické aktivity, kterou pravidelně provozujete, zůstává vaše strava klíčovým faktorem pro dosažení uspokojivých výsledků a udržení optimálního zdraví. Je nezbytné kontrolovat přísun živin do svého těla a zvolit stravu, která podporuje váš pokrok a výkon. Zde je několik jednoduchých a uznávaných zásad pro ty, kteří chtějí dát na svou stranu každou šanci zůstat konkurenceschopní a v dobrém zdraví v kontextu pravidelné nebo intenzivní sportovní aktivity.

Minimalizujte nebo odstraňte průmyslové pokrmy

Průmyslová jídla a rychlé občerstvení mají velmi často relativně nízký obsah užitečných kalorií. Tyto volby nejčastěji představují vysoké koncentrace rafinovaných cukrů a tuků, které jsou pro tělo škodlivé. Výrobní postupy a přísady jsou také v mnoha ohledech zavrženíhodné. Zde je rada tato: volte co nejvíce domácí jídlo a dobrá jídla založená na čerstvých produktech.

Pomozte si doplňky stravy

Doplňky stravy pomáhají předcházet nedostatkům, které mohou vzniknout při provozování sportu. Úsilí spojené s fyzickou aktivitou a veškerá energie vyžadovaná svaly vyžaduje značný příjem adekvátních bílkovin, aminokyselin a dalších tělu prospěšných živin. Dobře zvolené doplňky stravy umožňují například optimalizovat nárůst hmoty, udržet si uspokojivou energetickou hladinu a vyhnout se různým nedostatkům spojeným se špatnou stravou.

Existují snadno stravitelné produkty nabízené renomovanými značkami. To je způsob, jak zajistit dostatečný příjem živin. Specializované stránky jako  Nutridiscount  jsou plné vhodných produktů a specifických doplňků stravy pro kontrolovaný příjem.

Doplňky stravy

Zaměřte se na několik vyvážených jídel

Častým a vyváženým jídlům je třeba dát přednost před jídly, která jsou příliš bohatá a konzumovaná v nevhodný čas. Tento způsob postupu umožňuje vyhnout se silnému hladu, který vede k excesům, ale také umožňuje tělu udržet si maximální hladinu energie. To neznamená, že budete muset neustále vařit.

Nezapomeňte na ovoce a zeleninu

Aby tělo správně fungovalo, potřebuje základní živiny ve velmi přesných minimálních poměrech. Ovoce a zelenina poskytují většinu vitamínů, vlákninu a všechny mikroživiny, které vám usnadní trávení a podpoří růst svalů a energetickou hladinu.

Hodně bílkovin a málo jednoduchých cukrů

Proteiny jsou uznávány pro svůj význam pro sportovce. Dobrý příjem bílkovin pomáhá zvýšit svalový růst a usnadňuje regeneraci po tréninku. Potřeby se budou lišit v závislosti na typu sportovní aktivity. Například vytrvalostní sportovci budou mít nižší potřeby než ti, kteří využívají hlavně sílu. Na druhou stranu je třeba se vyhnout jednoduchým nebo průmyslovým cukrům dodávaným ve formě zmrzliny, pizzy nebo sušenek. Preferujeme kvalitní sacharidy obsažené například v sušeném ovoci, celozrnných obilovinách nebo luštěninách.

Může sportovec konzumovat proteiny večer?

Pro sportovce nebo někoho, kdo intenzivně trénuje, je konzumace bílkovin před spaním nezbytná, zvyšuje syntézu bílkovin ve svalech během spánku, adaptaci i regeneraci a také přispívá k růstu svalů.

Hit enter to search or ESC to close.