Jak se vyhnout potřísnění olejem při smažení vajec?

Jak se vyhnout potřísnění olejem při smažení vajec?

Mouka je nezbytnou surovinou v každé kuchyni. Neumožňuje ale jen dorty, quiche a všelijaké sladkosti. Jeho všestrannost je často přehlížena. Mnoho lidí to ignoruje, ale také vás může ušetřit mnoha nepříjemností při vaření nebo smažení jídla. Smažíte rádi vajíčka? Možná se vám to bude zdát divné, ale špetka mouky na naolejované pánvi vás ušetří velmi běžné nepříjemnosti. Rychle zjistěte, jaký je tento domácí tip, který si jistě denně osvojíte.

Smažení vajec – zdroj: spm

Proč dávat mouku do pánve před smažením vajec?

Při smažení vajec nebo jakéhokoli jiného jídla se často potýkáte s velkým problémem: potřísněním oleje. Nejen že zašpiní okolí, ale mohou vás i popálit. Je to tak nepříjemné, že máte dokonce tendenci odcházet, abyste se vyhnuli postříkání. Už žádné rozčilování! Díky tomuto malému tipu budete moci vařit klidně, aniž byste se báli sebemenšího poškození.   Když do pánve přidáte trochu mouky, když smažíte vejce , bude se moci správně vařit a nebudete obětí žádných olejových projektilů. A z dobrého důvodu je mouka známá tím, že absorbuje vlhkost!

Postup je velmi jednoduchý: jakmile se olej na pánvi rozehřeje, přidejte špetku mouky. Poté opatrně mícháme, dokud se nerozpadne. Jakmile se dobře rozpustí, můžete přidat vejce. V ideálním případě by měl být vytažen z lednice několik minut předem, aby měl mírnou teplotu a zabránilo se tepelnému šoku během vaření.

Do pánve přidejte olej – zdroj: spm

Proč při smažení prská ​​olej?

Olej a voda nikdy nešly dobře dohromady. Hlavním důvodem, proč horký olej začíná v pánvi „praskat“, je ten, že se dostal do kontaktu s vodou. Jen jedna malá kapka v potěru může zvýšit tlak oleje natolik, že bublina vytvořená párou exploduje a způsobí střely. Jak víte, potraviny obsahují vodu nebo jsou po umytí stále mokré. Kapalina z jejich malých buněk se pak dostává do kontaktu s horkým olejem a to způsobuje rozstřikování. Výsledek: kapičky tuku pronikají do kamen a riskujete popálení. Někdy však vše, co potřebujete, je dokonale suchá pánev a dobře vysušené potraviny, aby se výrazně snížilo toto rozstřikování oleje.

Hit enter to search or ESC to close.