Jak si pokaždé vybrat chutný meloun?

Jak si pokaždé vybrat chutný meloun?

Při nákupu ovoce je důležité zajistit jeho zralost. Za tímto účelem je třeba vzít v úvahu různé prvky. To je případ melounů, důležité je nekupovat zelené, abyste je ihned spotřebovali. Zjistěte, jak koupit zralé ovoce pomocí těchto chytrých tipů. Jedno je jisté: ochutnáte je čerstvé a sladké!

Meloun je v létě příjemné ovoce. Čerstvé a plné antioxidantů, je výživné a chutné. S těmito tipy si v regálech vyberete to nejlepší!

Když jdete do supermarketu nebo na trh koupit jídlo, můžete váhat a přemýšlet, jaký druh ovoce koupit, zvláště když nevíte, zda je zralé, nebo zda bude zrát o něco déle.

Plátek melounu – zdroj: spm

I když vám může přijít pomoci zelinář, můžete být při nákupu někdy sami. A jsou dvě možné možnosti, můžeme si vybrat dokonalý meloun nebo se spleteme a nebudeme ho moci sníst!

Pokud tedy nechcete, aby se vám to stalo, doporučujeme vzít v úvahu tyto tipy, které vám pomohou, až si příště vyrazíte na nákup ovoce.

Chcete vědět, zda je meloun zralý? Zde je to, co musíte udělat

Podle odborníků na ovoce a zeleninu, abyste věděli, zda je meloun dobrý a chutná, stačí se na něj podívat, abyste získali lepší představu o jeho chuti.

Tajemstvím je podle odborníků podrobné pozorování exteriéru. Když meloun zhnědne, je nejlepší čas ho sníst a to je také doba, kdy by měl mít i sladké aroma. Pokud však cítíte meloun, doporučujeme se ho dotknout uprostřed. Pokud si všimnete, že je váš prst mírně vlhký, znamená to, že je připraven k jídlu.

Hrušky – zdroj: spm

Jak poznáte, že je hruška zralá?

Hrušky dozrávají zevnitř, což může znesnadnit zjištění správného času k jejich konzumaci. Většina těchto plodů během dozrávání nemění barvu, což představuje další problém.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je hruška zralá nebo ne, je zkontrolovat horní část ovoce. Jemně zatlačte dužinu hrušky nahoru, poblíž stopky. Pokud je málo, vaše hruška je zralá a připravená k jídlu.

Protože dozrávají zevnitř ven, má smysl kontrolovat tu část hrušky, která je nejblíže jádru ovoce. Pokud jsou všechny hrušky v potravinách tvrdé, nezoufejte, dozrají doma!

Pokud je vaše hruška velmi měkká po celém, nejen svrchu, a pokrytá tmavými skvrnami, je to pravděpodobně horší uvnitř. Příliš měkká konzistence znamená, že ovoce je pravděpodobně uvnitř kašovité a moučnaté.

Hit enter to search or ESC to close.