Jak si vyrobit napěněné cappuccino doma bez stroje?

Jak si vyrobit napěněné cappuccino doma bez stroje?

Cappuccino je espresso, do kterého se podle preferencí přidává mléčná pěna a někdy i čokoládový prášek. Upozornění pro milovníky kávy: tento nápoj můžete připravit, pokud nemáte vyhrazený stroj. Objevte recept na snadnou přípravu chutného cappuccina.

I bez profesionálního kávovaru je možné připravit dobré cappuccino doma. Objevte rychlý a snadný způsob, jak si vychutnat tento chutný nápoj.

Připravte si lahodné cappuccino bez přístroje

Krémové cappuccino

Cappuccino se poprvé objevilo ve Vídni. Tehdy se nazývalo „Kapuziner“ a bylo odlišné od cappuccina, které se dnes konzumuje. Vyráběl se z cukru, žloutku a cukru. Hnědá barva tohoto nápoje byla podobná barvě roucha kapucínů, katolického řádu ve Vídni. Zde se zrodil název cappuccino,  což je pouze italský překlad německého slova „Kapuziner“. 

Chcete-li připravit dobré cappuccino, začněte nejprve  přípravou kávy espresso,  což je velmi silná káva s velmi silným aroma. Káva espresso se také nazývá espresso nebo krátká káva. Poté ohřejte asi 20 cl mléka v hrnci nebo v mikrovlnné troubě. Poté šlehejte mixérem,  dokud se neobjeví hustá pěna.  Poté nalijte pěnu na povrch kávy a vaše cappuccino je připraveno k vychutnání. Všimněte si, že pro získání pěkné pěny  je vhodné použít plnotučné mléko, které je tučnější.

Tip:  Pokud nemáte po ruce stroj na espresso, můžete si kávu připravit pomocí French Pressu, french pressu, který se běžně vyskytuje u všech milovníků kávy.

K tomu nejprve najemno namelte 30 g čerstvě pražených kávových zrn  .  Poté ohřejte vodu v konvici na teplotu mezi 93° a 95°C, aniž byste ji přiváděli k varu. Vložte kávu do French pressu a poté přidejte pár kapek vody. Nechte kávu několik sekund louhovat,  aby se uvolnily oleje a vůně.  Přidejte zbytek vody do kávovaru, nasaďte víko a nechte kávu louhovat 4 nebo 6 minut,  pokud chcete silnější chuť.  Poté vyvíjejte pravidelný, pomalý tlak na píst French Press. Když se dostanete do poloviny lisu, zvedněte píst úplně nahoru a poté jej zasuňte zpět dolů na poslední dobu do spodní části kávovaru.

Příprava kávy pomocí French pressu

Jste-li velkým milovníkem cappuccina, můžete si připravit základ svého oblíbeného nápoje,  uložit do mrazáku,  abyste si cappuccino mohli vychutnat, kdykoli budete mít chuť. Stačí přidat horké mléko  a vaše cappuccino bude  během chvilky hotové. K přípravě tohoto základu potřebujete:
  • 1 sklenice instantní kávy
  • 1 sklenici vody předem chlazenou v mrazáku po dobu 10 minut

Smíchejte přísady v nádobě. Pro ty, kteří mají rádi sladkou kávu, je možné přidat fruktózu; lžička vanilkového prášku vám také umožní ochutit cappuccino. Mixujte pomocí mixéru nebo šlehačem s mixérem,  dokud nezískáte pěnu s krémovou texturou  , která bude mít dvojnásobný objem. Textura je podobná jako u pusinky. Pěnu nalijte do vzduchotěsné nádoby nebo tácku a uložte do mrazáku. Kdykoli si chcete vychutnat dobré cappuccino, umístěte na dno šálku odměrku pěny pomocí naběračky na zmrzlinu a  navrch přidejte horké mléko.  Míchejte a užívejte si!

Hit enter to search or ESC to close.