Jak smažit lilky, aniž byste je polili olejem?

Jak smažit lilky, aniž byste je polili olejem?

Ať už má lilek jakýkoli tvar: kulatý nebo podlouhlý, barvu: zelenou, bílou nebo fialovou, je jednou z nejkonzumovanějších potravin na světě. Chutnou, tuto všestrannou zeleninu lze vařit v několika podobách, podle vašich přání: salát, gratin, pyré a dokonce i lasagne. I když má lilek nízký obsah kalorií, nakonec během vaření absorbuje hodně tuku. Tady to máte, tip, který je účinný a spolehlivý, jak to napravit.

Grilované, smažené nebo smažené lilky jsou skutečnou tučnou houbou. Zde je tedy spolehlivý tip, jak je zbavit veškerého tuku.

Trik, jak zabránit tomu, aby lilky absorbovaly příliš mnoho tuku

Jako fanoušek lehkých a zdravých receptů se většinou rozhodujete pro zdravou a vyváženou kuchyni. Neváhejte tedy upřednostnit sezónní zeleninu tím, že ji využijete různými způsoby, ať už do předkrmů nebo do pokrmů. A jestli se k tomu hodí nějaká zelenina, je to bezpochyby lilek. Moussaka, ratatouille, caponata, lasagne… tolik jídel, jejichž hvězdným prvkem je lilek. Navzdory všemu má tato zelenina velkou nevýhodu:  její dužina při vaření absorbuje příliš mnoho tuku  . V důsledku toho jsou lilky nasycené olejem, což má tendenci učinit vaše pokrmy těžšími a méně chutnými v ústech.

Ale buďte si jisti, existuje trik, jak zabránit tomu, aby lilky absorbovaly příliš mnoho oleje, a tím se příliš nemastily. Dar z nebes, pokud si chcete udržet postavu a zároveň si užívat nutričních výhod této zeleniny.

Lilek nakrájený na plátky - zdroj: spm

Vaječný bílek pro méně tučné lilky

Když se rozhodnete upéct dort nebo koláč, často se přistihnete, že musíte oddělit  bílky  od žloutků. Problém je v tom, že nevíte, jak je následně použít, tím spíš, že dlouho nevydrží. Protože je nemůžete použít, jste nuceni je většinu času vyhodit. Skutečné plýtvání, zvláště pokud jste se rozhodli co nejvíce omezit plýtvání jídlem. Ale od této chvíle už k tomu nebudete muset přicházet.

Díky jednoduchým bílkům získáte po uvaření lahodné a především méně tučné lilky. Pokrytím vašich lilků vaječným bílkem tento  vytvoří ochrannou vrstvu, která zabrání tomu, aby olej pronikl do dužiny lilku .

Oddělte bílky od žloutků

Jak použít vaječný bílek na vaše lilky?

Pokud stále nevíte, jak použít vaječný bílek k vaření lilku, zde je poměrně jednoduchá a rychlá metoda, kterou můžete použít pokaždé, když budete chtít připravit pokrm z této zdravé zeleniny.

  1. Umyjte lilky pod vodou;
  2. Nakrájejte je na kostky, kolečka nebo plátky v závislosti na pokrmu, který plánujete připravovat;
  3. Vezměte vejce, rozdělte je a oddělte bílek od žloutku;
  4. V misce energicky vyšleháme bílek;
  5. Pomocí štětce lehce potřete lilky bílkem;
  6. Vložte lilky na pánev a přidejte lehkou kapku rostlinného oleje, abyste je uvařili.

Od této chvíle se již nebudete muset starat o tento přebytečný tuk, který zakryje vaše lilky, i když se je rozhodnete ponořit do horkého oleje.

Lilek vařený jako pokrm - zdroj: spm

Tip s mlékem a hrubou solí pro méně hořké lilky

Existuje způsob, jak zabránit tomu, aby si vaše lilky po uvaření zachovaly hořkou chuť. Vezměte lilky, které jste nakrájeli na silné plátky, poté je ponořte asi na 3 hodiny do směsi mléka a hrubé soli. Jakmile uplynou tři hodiny, sceďte je přirozeně pomocí cedníku nebo papírových utěrek, abyste je rychleji vysušili.

Tato technika nejen odstraní veškerou vodu, která podporuje vstřebávání oleje během vaření, ale také  uvolní vaše lilky .

Díky tomuto tipu budete moci dát volný průchod svému mlsání, ale především už nebudete mít žádnou výmluvu, proč lilek v budoucnu nejíst, ať už je způsob vaření jakýkoli.

Hit enter to search or ESC to close.