Jak udržet chleba déle čerstvý? 4 praktické rady

Jak udržet chleba déle čerstvý? 4 praktické rady

Milujete čerstvý chléb přímo z pekárny. Bohužel, jeho čerstvost je krátkodobá, jakmile je doma. Dokonce litujete, že si koupíte několik baget, protože je nikdy nestihnete sníst včas. Jedno je jisté, chléb musí být správně skladován, aby neztvrdl a neztratil svou měkkou strukturu. Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak ho skladovat v optimálních podmínkách a zachovat jeho čerstvost. Vysvětlení !

Jak uchovat čerstvé pečivo několik dní?

Krajíce chleba

Chléb zůstává základem mnoha domácností. Chléb je nedílnou součástí našeho jídelníčku, ať už se jedná o toasty k snídani, sendviče k obědu nebo jako doprovod k dobrému jídlu s omáčkou. Ale v dnešní době je to často zkoušeno. Nové druhy mouky, zrychlené kvašení, elektrické trouby nebo nekvalitní suroviny, to vše jsou důvody, které rychleji zatuchnou, vyschnou nebo ztvrdnou. Ale buďte si jisti, ať už kupovaný nebo domácí, existují různé tipy, jak ho udržet svěží a měkký den za dnem.

Pro informaci : 

V první řadě je třeba chléb skladovat při pokojové teplotě, na suchém místě mimo dosah slunce. Kromě toho byste se neměli uchovávat v plastovém sáčku, zvláště když je horký, protože to podporuje výskyt páry. Vlhkost se nakonec hromadí a vytváří prostředí příznivé pro růst plísní.

1. Brambora

Chléb vydrží déle čerstvý, když k němu položíte kousek jablka (nebo i půlku brambor). Při sušení si chléb zachová vlhkost a chuť.

2. Sůl

Další vhodnou metodou je použití soli, protože je to silný absorbent. Pokud ho umístíte například vedle chleba do skříně , odstraní přebytečnou vlhkost a zabije choroboplodné zárodky.

3. Mraznička

Pozor na předsudky! Aby zůstal čerstvý co nejdéle, někteří lidé si zvykli skladovat  svůj domácí chléb v lednici , ale to není dobré řešení. Chlad sice dokáže prodloužit její životnost, ale zároveň riskuje, že změní její texturu, před časem ji vysuší a tak rychle plesniví.

Chcete-li jej uložit na několik dní, nejlepší volbou zůstává mraznička. K tomu je vhodné ji nakrájet na plátky a vložit do vzduchotěsné nádoby. Poté, aby se chléb správně rozmrazil, je vhodné jej nechat tři hodiny v lednici, poté při pokojové teplotě.

Co je dobré vědět  : Chléb po rozmrazení nezůstane čerstvý tak dlouho jako chléb, který nebyl zmrazen. Dříve zmrazená bageta obvykle vydrží asi dva až čtyři dny, než uschne.

4. Chlebník

Jak pravděpodobně víte, některé dřevěné krabice jsou speciálně určeny pro skladování chleba. Kromě toho, že vnesou do kuchyně stylový nádech, jsou známé tím, že udrží vaše krajíce chleba čerstvé. A to zejména díky malým otvorům, které podporují dobrou cirkulaci vzduchu a zabraňují tak vzniku plísní. Upozorňujeme, že  v tomto boxu můžete  uchovávat chléb (kupovaný nebo domácí) po dobu asi tří dnů při pokojové teplotě.

3. Papírový sáček

Pokud ho plánujete sníst co nejrychleji, zabalte si chleba do papírového sáčku na pultu. Pokud chcete, aby vydržela o něco déle, zabalte ho do igelitové fólie nebo plastového sáčku. Ale pozor, tento materiál se nedoporučuje uprostřed léta a také si uvědomte, že riskuje, že bude méně křupavý. Chcete-li obnovit jejich kůrku, vložte plátky na několik minut do toustovače nebo trouby.

4. Plátěný sáček

Konečně ideální variantou pro uložení chleba je pověstná prodyšná plátěná taška s uzávěrem. Nejen, že krásně ozdobí vaši kuchyňskou linku, ale především vám umožní ušetřit za nákup papírové nebo igelitové tašky. Len je lehká, pevná, odolná a omyvatelná tkanina. Jako bonus jeho vlastnosti zabraňují nadměrné vlhkosti. Na rozdíl od plastu, díky kterému je chléb tvrdší, prádlo ho nechá správně dýchat a zachová jeho čerstvost. Výsledek: Zvenku zůstane křupavější a uvnitř měkčí.

Tip:  Pokud nemáte po ruce plátěný sáček na chleba, poslouží i čistý, suchý plátěný ubrousek nebo bavlněná utěrka. Jen se ujistěte, že jste chléb pevně zabalili, aby žádná část nebyla vystavena vzduchu.

Hit enter to search or ESC to close.