Jak udržet mléko déle se slanou špičkou?

Jak udržet mléko déle se slanou špičkou?

Jste velkým konzumentem mléka a nevíte, jak ho dlouhodobě skladovat? Podělíme se s vámi o tip, který vám umožní uchovat mléko po otevření dlouho čerstvé. Mléko je skutečně velmi křehká potravina a snáze podléhá zkáze. Abyste se vyhnuli plýtvání potravinami, můžete se řídit tímto tipem a udržet mléko déle čerstvé. Mléčné výrobky jsou potraviny, které nevydrží příliš dlouho a riziko jejich špatného stavu může nastat často.

Zde je tip, který vám umožní uchovat mléko po otevření delší dobu.

Jaký je trik na skladování mléka po otevření?

Mléko v láhvi - zdroj: spm

Pro  správné uchování mléka je vhodné jej ponechat na místě při pokojové teplotě, když je ještě zavřené, zvláště pokud se jedná o UHT sterilizované mléko.  Po otevření mléko uchovávejte nejlépe v lednici, jinak zkysne a už ho nebudete moci spotřebovat.  Otevřené mléko by mělo být skladováno při teplotě mezi 0 °C a 4 °C v nejchladnější části chladničky v horní části spotřebiče. Také byste se měli vyvarovat umístění do dveří vaší chladničky a držet jej mimo dosah jiných zapáchajících potravin.

  • Po otevření mléka přidejte špetku soli, aby se zachovalo

Sůl - zdroj: spm

Aby mléko vydrželo  co nejdéle, existuje tip, který vám umožní  jeho konzumaci po velmi dlouhou dobu. Díky tomuto velmi jednoduchému tipu se vyhnete plýtvání mléčným výrobkem.  Pro správné uchování mléka po otevření můžete do láhve s mlékem přidat špetku soli. Zdvojnásobíte tak jeho trvanlivost a sůl v mléce neucítíte.

Sůl je antimikrobiální látka, která může zastavit růst bakterií. Kromě toho, jak uvedli naši kolegové z CNEWS, sůl pomáhá uchovávat potraviny podléhající zkáze, jako je maso nebo ryby, díky své schopnosti absorbovat vlhkost a zadržovat ji.

Jak správně uchovávat mléko?

Mléko - zdroj: spm

Pokud je vaše  láhev s  UHT sterilizovaným mlékem stále uzavřená, můžete ji uchovávat tři měsíce při pokojové teplotě a v suchu.  Pokud je vaše mléko pasterizované, musí být skladováno v chladničce a jeho doba použitelnosti je obecně mezi 15 a 20 dny.  Aby vaše mléko zůstalo čerstvé co nejdéle, ponechejte jej v původní nádobě a umístěte jej mimo dosah jiných zapáchajících potravin. V opačném případě riskujete zmatnění chuti mléka. Chcete-li mléko uchovat co nejdéle, můžete ho také zmrazit, ale riskujete, že se změní chuť a kvalita mléka.

Nyní znáte tipy, jak uchovávat mléko co nejdéle, abyste se vyhnuli plýtvání potravinami. Mléko budete moci pít delší dobu bez překročení data spotřeby.

Hit enter to search or ESC to close.