Jak vařit vejce v troubě?

Jak vařit vejce v troubě?

Vejce plné bílkovin, minerálů a vitamínů jsou pro tělo vynikající. Jako bonus jsou syté, chutné a přicházejí na různé způsoby. Vejce vařená natvrdo, zdroj libových bílkovin, mají nízký obsah kalorií: dodají vám energii a zároveň si udrží postavu. Přestože se zdají velmi jednoduché na přípravu, jejich vaření se může rychle zkazit určitými chybami. Je proto důležité dodržovat pár zlatých pravidel, abyste si dokonale uvařená vejce užili. Mimochodem, věděli jste, že je zcela možné vařit je v troubě?

Jak vařit vejce v troubě?

Mysleli jste si, že vaše vejce dokáže uvařit pouze varná deska? Asi budete překvapeni, ale kuchaři často používají jinou nečekanou metodu. Tento tip, který nedávno obletěl internet, odhaluje, jak profesionálové vaří vejce ve velkém, aniž by ztráceli čas. Vsadíme se, že si to nakonec osvojíte a možná se dokonce  vzdáte vaření vajec v hrnci na sporáku .

Vařit vejce v troubě? To je úžasná myšlenka, která by nás nikdy nenapadla. A přesto je to zjevně velmi slibné!

Jak na to:

  1. Troubu předehřejte na 160°C.
  2. Do formy na muffiny dejte tolik vajec, kolik chcete. Tato podpěra zabrání jejich odvalování nebo kolizi.
  3. Tento plech vložte do trouby a pečte 30 minut.
  4. Jakmile vyprší čas, vyjměte je z trouby. Dbejte na to, abyste je drželi mimo jakýkoli zdroj tepla, aby se neprodloužilo jejich vaření.
  5. Nalijte studenou vodu do nádoby jako salátová mísa s víkem. Vezměte jedno vejce po druhém a vložte je dovnitř.
  6. Uzavřete nádobu příslušným víkem a poté důkladně protřepejte. S tímto tipem  se vaječná skořápka rychle odlepí a nebudete se muset namáhat s její loupáním.

Po vyjmutí vajíčka z nádoby se studenou vodou si všimnete, že skořápka již byla odstraněna. Postup opakujte, dokud neoloupete všechna natvrdo uvařená vejce. Poté je můžete konzumovat v různých formách, podle vašich preferencí.

Vejce natvrdo – zdroj: spm

Vejce natvrdo: zdroj zdravotních výhod

Kompletní, nízkokalorické jídlo, vejce je velmi bohaté na vitamíny (A, B, D, E, K a N12), esenciální aminokyseliny, draslík, fosfor a hořčík. Díky libovým bílkovinám se často doporučuje těm, kteří chtějí držet nízkokalorickou dietu. Pokud jde o vaječný žloutek, obsahuje methionin, lysin a cholin, vlastnosti nezbytné pro správnou funkci nervového systému a mozku. Vajíčko tak stimuluje paměť, koncentraci a učení.

Víte ale, jak správně připravit vejce natvrdo? Tato otázka vás jistě rozesměje. Co je všednějšího než uvařit vejce, že? No nenechte se mýlit, stále existují neúspěchy. Pokud nedodržíte určitá pravidla vaření, vaše vejce nebudou mít očekávanou chuť: žloutek může být převařený, a proto příliš pískový. Bílá může vycházet ze skořápky, mít zvláštní vzhled a gumovou strukturu. Stačí říct, že ochutnávka nebude příjemná!

I když má každý své zvyky, pro dokonalé vaření musíte vždy pamatovat na pravidlo 3-6-9. Při respektování doby vaření vás tedy nečeká žádná nepříjemná překvapení:

  • U vařeného vejce se časový limit odhaduje na 3 minuty ve vroucí vodě. Žloutek je ještě trochu syrový a tekutý, zatímco bílek je mírně sražený.
  • Pro lahodné vejce naměkko byste neměli překročit 6 minut. Žloutek jemně teče a bílek je správně uvařený.
  • Nakonec to trvá 9 až 10 minut na vejce natvrdo. Bude uvařeno k dokonalosti. Po uplynutí této doporučené doby nebude v ústech tak chutný.

Vše samozřejmě závisí na velikosti vajíčka. Někdy se tento časový rámec může mírně lišit. Podobně, když vytahujete vejce z lednice, nechte je několik minut při pokojové teplotě, než je ponoříte do varné pánve. Malý tip: Abyste předešli prasklinám, neváhejte přidat trochu soli a bílého octa, aby skořápka ztuhla a omezila se srážení bílku.

Užitečné informace  : volte častěji vejce natvrdo. Na rozdíl od vajec naměkko nebo naměkko poskytují silnější bariéru proti některým škodlivým bakteriím, jako je salmonela.

Hit enter to search or ESC to close.