Jak ve svém jídelníčku nahradit rafinovaný cukr javorovým sirupem?

Jak ve svém jídelníčku nahradit rafinovaný cukr javorovým sirupem?

Konzumace rafinovaného cukru může mít negativní dopad na vaše zdraví. Několik studií prokázalo, že tento produkt podporuje řadu onemocnění včetně cukrovky a obezity. Zvyšuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v těle a ustupuje kardiovaskulárním onemocněním a hypertenzi. To ale neznamená, že se musíte ochudit o své oblíbené dezerty. Tuto přísadu můžete ve skutečnosti nahradit javorovým sirupem a připravit lahodné dezerty. Chcete-li toho dosáhnout, postupujte podle následujících tipů.

Základní pravidla pro nahrazení cukru javorovým sirupem

strom javorového sirupu

Javorový sirup dokáže ve vašem jídelníčku dokonale nahradit rafinovaný cukr. Ať už pro dochucení pokrmů nebo zvýraznění chuti vašich receptů, splní vaše očekávání. Abyste však měli uspokojivý výsledek, musíte dodržovat určitá základní pravidla a respektovat dávkování. Pro více informací můžete navštívit  lestresorsderable.com .

Javorový sirup má téměř stejné množství sacharidů a chuť jako rafinovaný cukr. Ve většině vašich receptů tedy můžete nahradit cukr ekvivalentním množstvím javorového sirupu. Patří mezi ně marinády, omáčky a vinaigretty.

Javorový sirup však obsahuje přibližně 35 % vody. K tomu musíte být ostražití, když ho chcete nahradit cukrem v kulinářské přípravě. Ve skutečnosti, aby byl váš recept úspěšný, bude nutné snížit množství vody nebo mléka, které obsahuje. Pro ilustraci, pokud váš recept musí obsahovat 100 g mléka a 100 g cukru, měli byste místo toho použít 100 g javorového sirupu a 60 g mléka. Pokud jde o složité veličiny, můžete použít kalkulačku.

Různé substituční metody

Postup při nahrazení rafinovaného cukru javorovým sirupem se může lišit v závislosti na receptu, který chcete připravit.

Na přípravu muffinů

Muffiny mají nízký obsah cukru. V receptu je tedy možné použít 100% javorový sirup. Zkuste smíchat s ostatními tekutými přísadami.

Na přípravu dortů

Pokud jde o dorty, 100% náhrada je nepřijatelná. Ve skutečnosti to může vést k nadměrnému množství tekutiny v receptuře.

Vyberte si javorový sirup moudře pro optimální náhradu

Chcete-li lépe nahradit rafinovaný cukr javorovým sirupem, musíte jej volit moudře. Nejprve je důležité zajistit, aby byl obal označen jako „javorový sirup“. Ve skutečnosti existují některé produkty, které říkají „javorové aroma, javorová příchuť atd.“. “.

Poté věnujte velkou pozornost seznamu přísad. Na závěr nezapomeňte zkontrolovat, zda se nejedná o bioprodukt. Ve skutečnosti je to pouze bio javorový sirup, který je bez přísad. Navíc má menší dopad na životní prostředí a půdu.

Hit enter to search or ESC to close.