Jak vyrobit Chia Fresca s chia semínky?

Jak vyrobit Chia Fresca s chia semínky?

Energetický nápoj vyrobený v Mexiku, chia fresca, je osvěžující limonáda vyrobená z chia semínek a čerstvého ovoce. Dost na to, abyste bez pocitu viny podlehli sladkému letnímu pokušení.

Chia miska

Chia

Chia (vyslov kia), původem z Mexika, je ideální pro posílení vaší vitality. Tato superpotravina je skutečně velmi dobře vybavena bílkovinami (devět aminokyselin), lipidy (omega-3 a 6), antioxidanty (zejména kvercetinem), minerály (draslík, vápník, hořčík a sodík), stopovými prvky (železo, zinek a měď). ) a vitamíny (B, C a E).

Díky tryptofanu (jedné z jeho aminokyselin) vám pomáhá lépe spát tím, že podporuje produkci melatoninu a serotoninu. Skutečný přírodní prostředek proti zácpě, podporuje vylučování toxinů, reguluje tranzit a zajišťuje dobré zdraví mikrobioty. Pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi a spalovat tuky. Chcete zhubnout? Potěší vás, když zjistíte, že chia semínka nabobtnají, když jsou vystavena vodě, a přemění se v jakýsi gel: sliz. Zaručený účinek potlačující chuť k jídlu!

Ale i když je plný výhod, může se ukázat jako dráždivý nad 30 gramů denně. Pokud trpíte určitými patologiemi (zejména hypotenzí) nebo podstupujete lékařskou léčbu, před jejím přijetím se poraďte se svým terapeutem.

Borůvka

Svým konkurentům, acai a goji, není co závidět. Toto malé pikantní ovoce, spojenec vitality, znásobuje své kvality. Gurmán, aniž by byl příliš sladký, má velmi atraktivní nutriční složení. Nízký obsah kalorií (57 kcal na 100 g), je velmi dobře obdařen antioxidanty (flavonoidy), vlákninou, vitamíny (A, B, C, E a K), minerály (draslík, fosfor, hořčík a vápník) a stopovými prvky. (železo, měď, zinek, mangan a sodík). Z hlediska vlastností jsou borůvky vynikající pro mikrobiotu, metabolismus, imunitní systém, dobrý zdravotní stav mozku a také jako prevence některých druhů rakoviny (prsa) a kardiovaskulárních chorob.

Plátky limetky

Limetka

Toto citrusové ovoce, známé také jako limetka, je skutečným koktejlem vitality. Dodá vám vitamíny (B, C a E), minerály (vápník, hořčík, draslík a fosfor), vlákninu, stopové prvky (zinek a asimilovatelné železo) a antioxidanty (flavonoidy). Antivirová, detoxikační a alkalizující limetka podporuje dobré trávení, posiluje imunitní obranu, reguluje cholesterol a krevní tlak.

Listy máty

Máta

Bohatý na antioxidanty, železo, mangan a vitamín K zmírňuje nachlazení, bolesti hlavy a bodnutí hmyzem. Tato rostlina, ceněná pro své trávicí vlastnosti, uklidňuje žaludek, omezuje kyselý reflux, podporuje činnost jater a pomáhá odstraňovat toxiny. Všimněte si, že jeho mentol, organická sloučenina, která stimuluje receptory reagující na chlad v ústech, vám poskytne příjemný pocit svěžesti. Dost na to, aby se stal základní ingrediencí vašich letních drinků!

Agáve

Agávový sirup

Tento přírodní sirup s jemnou chutí, extrahovaný z mexického kaktusu, svádí svým složením bohatým na minerály (vápník, železo, draslík, hořčík a křemík) a vlákninu (inulin). Další výhodou je jeho sladivost, která je vyšší než u bílého cukru a nízký glykemický index (20 na kvalitní řemeslný sirup).

Na 2 sklenice chia fresca:

  • 50 cl vody
  • 50 g borůvek
  • Šťáva z 1/2 limetky
  • 1 lžička chia semínek
  • 1 lžíce agávového sirupu (volitelně)
  • Několik lístků máty
  1. Borůvky omyjeme a smícháme s vodou.
  2. Chia semínka opatrně promíchejte s borůvkovým pyré, aby se vám neshlukly. Přidejte citronovou šťávu a agávový sirup. Promíchejte a dejte do chladničky asi na patnáct minut.
  3. Nalijte do dvou sklenic. Podávejte dobře vychlazené. Na zdraví

To málo navíc

V závislosti na vašich přáních můžete vytvořit různé chia fresca střídáním sezónního ovoce (kiwi, jablka, maliny, grapefruity atd.), bylinek a koření (bazalka, kurkuma, zázvor, verbena atd.) a dokonce přidáním esenciálního oleje (například máta peprná, bergamot) nebo kokosová voda nebo perlivá voda.

Hit enter to search or ESC to close.