Jak vyrobit domácí sýr s 1 litrem mléka?

Jak vyrobit domácí sýr s 1 litrem mléka?

Máš rád sýr? Rádi si ho užíváte v kteroukoli denní dobu? Máte hosty a nemáte čas chodit do supermarketu pro nějaké? Proč to neudělat sám?! Zdravější domácí čerstvý sýr totiž připravíte jen s 1 litrem mléka, půlkou citronu a jogurtem.

Recept, který vám představíme, vám umožní vyrobit domácí sýr, který je lahodný, chutný a krémový. Na konci přípravy můžete také přidat svůj osobní kontakt. Různým sýrům přítomným na pultech supermarketů nebude co závidět.

Jak vyrobit domácí sýr z mléka, citronu a jogurtu?

Připravte si domácí sýr

Čerstvý sýr, to je potěšení, zvláště když se sní tak brzy. Ten bude naopak obsahovat  méně tuku, pokud se při jeho přípravě rozhodnete použít  rostlinné mléko  nebo sójové mléko .

Ingredience potřebné na její recept navíc snadno najdete, budete potřebovat jen litr mléka, půlku citronu a jogurt.  Před zahájením také nezapomeňte mít formu, bavlněnou utěrku, sítko a dva rendlíky . Zde jsou různé kroky, které je třeba dodržet:

  • Nejprve zahřejte mléko v hrnci po dobu 15 minut.
  • Poté přidejte jogurt a šťávu z půlky citronu a několik sekund pomalu míchejte, poté nechte alespoň 3 hodiny odležet.
  • Po uplynutí 3 hodin nalijte přípravek do bavlněné tkaniny nad sítkem, které bude umístěno na pánvi, a nechte odkapat, aby se oddělila syrovátka (syrovátka) od získané koagulace.
  • Nyní vložte prádlo a jeho obsah na 30 minut do chladničky.
  • Po uplynutí této doby vyndejte utěrku z lednice, poté sýr dochuťte podle své chuti: solí, kořením nebo bylinkami.
  • Poté vložte sýr do formy a nechte znovu 8 hodin odpočinout v lednici.
  • Na konci 8 hodin můžete sýr sníst.

Navíc, a co je na tomto receptu nejzajímavější, je, že  syrovátku můžete použít k přípravě marinád, smoothies, sušenek a dokonce i chleba .

Potřeme čerstvým sýrem

Nyní, když víte, jak připravit  kvalitní čerstvý sýr . Takže už nemáte žádnou výmluvu, abyste to nesdíleli se svou rodinou nebo přáteli. Chuť lahodného domácího čerstvého sýra budou moci nakonec jen ocenit.

Hit enter to search or ESC to close.