Jak vyrobit lahodné bonbóny pro vaše děti bez cukru a chemie?

Jak vyrobit lahodné bonbóny pro vaše děti bez cukru a chemie?

Sníte o zdravých a chutných bonbónech, které potěší vaše děti a zároveň ochrání jejich zdraví? Jste na správné adrese. Barevné, sladké nebo pikantní bonbóny jsou oblíbené u dětí a někdy i dospělých. Ode dneška budete osvobozeni od známého dilematu, které se vám vynoří pokaždé, když si vaše dítě přeje bonbón: “Potěšit ho nebo odmítnout pro jeho vlastní dobro?” “. Zde jsou 3 recepty na zdravé domácí dobroty bez cukru a chemie.

Když se podíváte na seznam ingrediencí na obalech cukrovinek, je to nekonečný řetězec chemikálií: barviva, konzervační látky, potravinářské přísady, nemluvě o nadměrném obsahu cukru! Tolik zdraví škodlivých prvků, které podporují kazivost, nadváhu, riziko cukrovky a dokonce i hyperaktivitu. Je však zcela možné vyrobit zdravé bonbóny s přírodními přísadami. Ukážeme vám jak.

Recept na měkké medvídky: hvězdný bonbón dětství

Načechraní medvídci

Všichni milují slavné malé barevné a gumové medvídky. Zde je návod, jak jej připravit z přírodních produktů tak, že umělá barviva a příchutě nahradíme skutečným ovocem, cukr medem a chemické želírovací prostředky agar-agarem. Pro tento recept budete také potřebovat speciální silikonovou formu na cukroví.

1- Na pánev nalijte 80 g ovocné šťávy dle vlastního výběru (jahoda, pomeranč, citron, mango, jablko atd.), 2 lžíce medu nebo nízkokalorického agávového sirupu a sáček agar-agaru.

2- Přiveďte k varu na středním plameni po dobu 5 minut a poté stáhněte z plotny.

3- Nalijte přípravek do buněk vaší silikonové formy, které jste předtím umístili na pečicí plech nebo plech. Dobře naplňte až po okraj, aby měli medvídci pěkný tvar.

4- Dejte do lednice alespoň na 2 hodiny, aby malí medvídci ztuhli a pochutnali si!

Chcete-li mít různé barevné bonbóny, použijte několik ovocných šťáv. A pro pestrou paletu chutí vybírejte ovoce s výraznou chutí a různou úrovní kyselosti. Je zřejmé, že tento recept můžete použít na jiný tvar než na medvídky, existují všechny druhy velmi zábavných forem.

Silikonové formy na cukroví - zdroj: spm

Recept na cukroví z ovocné pasty

Klasickou fondánovou pochoutkou je i ovocná pasta, je to tisíc let starý babiččin recept. Zde je návod, jak jej připravit:

1- Vezměte si ovoce dle vlastního výběru. Omyjte, oloupejte a nakrájejte na malé kostičky. Potřebujete 300 g ovocné dužiny.

2- Do hrnce dejte nakrájené ovoce, přidejte 150 g čerstvé pomerančové šťávy a 3 sáčky Agar-Agaru. Za stálého míchání povařte 5 minut a odstavte z plotny.

3- Smíchejte svůj přípravek pístem a nalijte do formy na kostky ledu. Dejte na 2 hodiny do lednice, aby malé kostičky ovocné pasty ztuhly.

Zde opět neváhejte udělat recept s různými druhy ovoce pro duhu chutí a barev.

Domácí ovocné želé - zdroj: spm

Recept na mražené cukroví: ovocná lízátka

Konečně lahodný recept na ovocná lízátka, která se připravují bez moderování pro potěšení všech. K jeho výrobě potřebujete buď formu na zmrzlinu, nebo formu na ledové kostky a dřevěné tyčinky na zmrzlinu.

1- Vyberte libovolné ovoce a nakrájejte je na malé kostičky. Umístěte několik kusů na dno formy. Můžete míchat několik druhů ovoce, jak chcete.

2- Naplňte zbytek formy ovocnou šťávou dle vašeho výběru.

3- Pokud máte formu na zmrzlinu, nasaďte víko s integrovanou tyčinkou a dejte ji na několik hodin do mrazáku, aby tyčinky ztuhly.

4- Pokud používáte formu na ledové kostky, umístěte ji na 1 hodinu do mrazáku, aby kostky ledu začaly tuhnout, poté je vyjměte, abyste do středu každé kostky přilepili tyčinku na zmrzlinu. Vraťte na 2 hodiny do mrazáku. Dopřát !

Můžete vytvářet nekonečné variace těchto nanuků smícháním různých druhů ovoce, abyste získali výjimečné chutě a vizuální efekty.

Ovocné nanuky - zdroj: spm

Teď už nemáte žádné výmluvy, abyste si neužili. A vaše děti tyto lahodné zdravé recepty nejen s radostí ochutnají, ale především vám s radostí pomohou s jejich přípravou. Krásné kuchařské workshopy v perspektivě!

Hit enter to search or ESC to close.