Jak vyrobit míchaná vajíčka, která se nelepí?

Jak vyrobit míchaná vajíčka, která se nelepí?

Čištění špinavého nádobí, zejména hrnců a pánví, se může rychle stát opravdovým utrpením. Dokonce i při přípravě některých jednoduchých receptů, jako jsou míchaná vejce, není nic nesnesitelnějšího než jídlo, které se lepí na nádobu. Tajná přísada? Mouka. Rychle zjistěte, jak tato prášková látka zachrání situaci v různých souvislostech.

Jak vyrobit míchaná vajíčka, která se nelepí?

Určitě, v absolutním vyjádření, zvládne připravit míchaná vajíčka i dítě. Je to určitě jedno z nejjednodušších jídel na přípravu. A přesto si mnoho lidí stěžuje, že mají polovinu vajec přilepenou na pánvi. Požadovaná textura také není vždy k dispozici: buď jsou vejce příliš suchá, nebo spálená nebo dokonce gumová. A myslet si, že tam byly všechny ingredience, aby se recept dokonale povedl. Co přesně se pokazilo, často přemýšlíme.

Určitě děláte nějaké fatální chyby. Například obvykle dáváte vejce přímo do pánve přímo z lednice? Špatný nápad. Tento teplotní šok je pravděpodobně zodpovědný za určité problémy. Horký olej také naruší proces vaření: než se teplo vůbec dostane ke žloutku, bílek příliš rychle zhnědne. Je proto důležité nechat vejce několik minut při pokojové teplotě.

Aby se vám míchaná vajíčka vydařila, musíte je nejprve vytáhnout z lednice dříve a poté do oleje přisypat pár gramů mouky. Proč ? Mouka zabrání drobným připáleninám a sníží rozstřikování oleje. Při přidávání vajec doporučujeme snížit plamen, aby se bílek  mohl vařit pomaleji. Zabráníte tak jejímu prasknutí, prskání nebo vysychání. Po uvaření dosáhne žloutek správné teploty.

Mouka proto zůstává jedním z nejlepších tipů, které zahrnout do pánve, když připravujete smažení.

Hit enter to search or ESC to close.