Jak zabránit rozbití vajec při vaření?

Jak zabránit rozbití vajec při vaření?

Vejce natvrdo se hodí na ozdobu mnoha druhů pokrmů, mají vysokou nutriční hodnotu, navíc jsou chutná a především bohatá na bílkoviny. Až na to, že musíme přiznat, že okamžik, který se nám líbí nejméně, je okamžik, kdy musíme odstranit skořápku. Zvlášť když je ještě horká nebo když už při vaření praská. Je těžké získat dokonale dobře oloupané vejce natvrdo. Ideální by určitě bylo ponořit ho na pár minut do studené vody, aby se počkalo, až se skořápka stane pružnější. Ale neexistuje jiná metoda, jak udržet vajíčko neporušené a usnadnit jeho otevírání? Ano, prozradíme vám to zde!

Téměř každý z nás ví, jak vařit vejce. Trochu vařící vody, vhodná doba a je to. Nikdy však pořádně nevíme proč, ale občas se stane velmi nepříjemná malá příhoda: skořápka při vaření praskne. Od té chvíle se bílek rozsype do všech stran a skončíme spíše u uměleckého díla než u hodně oválného vajíčka na tvrdo. Chcete-li získat skutečně dokonalé vejce, můžete vždy vyzkoušet málo známý trik s připínáčkem a udělat do skořápky malou  dírku . Rychle zjistěte, jak udělat tento otvor bez rozbití vajíčka a jaká je jeho výhoda?

Proč je tak chytré strčit připínáček do skořápky?

Vejce uvaříme ve vodě

Co potřebuješ ? Syrová vejce a připínáček (to funguje i špendlíkem nebo jehlou). Pomůže i trocha trpělivosti a intuice. Ale buďte si jisti, že úkol není tak obtížný a efekt jistě předčí vaše očekávání.

Nejprve je vyndejte z lednice a počkejte, až budou mít pokojovou teplotu. Pak je tajemstvím propíchnout zaoblený konec vajec před vařením. Díky této špičce se při vaření nezlomí. Otvor by samozřejmě měl být velmi malý a mělký. Bohužel tato metoda nebude fungovat, pokud je vejce již prasklé. Nejprve se tedy pořádně podívejte na skořápku, abyste se ujistili, že je neporušená. Tato malá perforace navíc nezpůsobí vytékání vnitřku vejce během  vaření . Nemusíte si s tím dělat starosti.

Ale vlastně, proč píchat do zaobleného konce vajíčka? No a v tomto místě je vzduchová bublina, jejíž provrtání sníží tlak a zabrání tak prasknutí trupu. Chytré, že?

Jak zabránit snadnému rozbití vajec při vaření?

Vejce po uvaření natvrdo

Často se divíte, proč se vám vejce rozbijí, když je vaříte? Hlavním důvodem je změna teploty. Většina lidí má ve zvyku vyndat vejce z lednice a hned je dát do vroucí vody. To je chyba: je proto lepší je předem vyndat z lednice, aby se trochu prohřály. Pokud připravujete vejce natvrdo, můžete je klidně dát do studené vody a zapnout sporák. Bohužel tato metoda nebude fungovat při vaření vajec naměkko. Jejich doba vaření je tak krátká, že se musí vkládat přímo do vroucí vody.

Rychlý tip  : Dalším způsobem, jak zabránit praskání vajec při vaření, je přidat do vody lžíci octa, citronové šťávy nebo kyseliny citronové. Díky svému pH skořápku trochu změkčí, takže je pružnější a pružnější. Zabráníte tak jeho snadnému rozbití.

Jak správně uchovávat vejce natvrdo v lednici?

Vejce natvrdo lze skladovat poměrně dlouho. V chlazených podmínkách by měly vydržet dokonce až týden. Pokud jdou po uvaření rychle do lednice. Neměly by se uchovávat horké, protože to výrazně zkracuje jejich trvanlivost.

Co je dobré vědět  : pamatujte, že teplota, při které vejce skladujeme, by měla být kolem 4 °C. Důležité je také je neskladovat na dveřích lednice, ať už syrové nebo vařené. Ve skutečnosti je to nejméně vhodné místo kvůli častým výkyvům teplot, při kterých hrozí, že se vaše  vejce  mnohem rychleji zkazí.

Hit enter to search or ESC to close.