Jak zabráníte tomu, aby nakrájená jablka nezhnědla? já

Jak zabráníte tomu, aby nakrájená jablka nezhnědla? já

Nakrájet jablko na plátky, připravit koláč a vychutnat si dobrý dezert, je jedním z potěšení každodenního života. Jedinou nevýhodou je, že toto ovoce může při kontaktu se vzduchem změnit barvu a během pár minut zhnědnout. Abychom tomuto drobnému nepohodlí předcházeli, lze v kuchyni použít prostředek k udržení chutného vzhledu vašeho jablka a zachování jeho chuti!

Stejně jako banány, hrušky nebo avokádo, i jablka mění barvu při kontaktu se vzduchem. Při každodenní konzumaci ve formě plátků nebo kostek je pravděpodobné, že zhnědnou a ztratí své zářivé barvy. Je také velká šance, že se stanou kašovitými a nechutnými.

Jak se vyhnout zhnědnutí na plátcích nebo kouscích jablek?

Jablko může po otevření rychle změnit barvu nebo dokonce zčernat. Tento jev se vysvětluje oxidací polyfenolů obsažených v ovoci. Po nakrájení získá ovoce hnědou barvu a tím ztratí svou chuťovou stránku. Naštěstí lze pro udržení dokonalé bělosti jablka i po dlouhém skladování použít tekutinu.

– K udržení barvy jablka použijte citronovou šťávu

Kousky jablek pokapané citronovou šťávou

Vložte plátky citronu do malé nádoby s vodou a nechte několik minut stát, než plátky jablek ponoříte do tekutiny. Tento citrusový plod, který obsahuje kyselinu citronovou, dobrý antioxidant, pak omezí oxidaci ovoce a ochrání je před hnědnutím. Je možné použít i do šťávy. Do misky se studenou vodou nalijte lžíci citronové šťávy. Poté do směsi vložte plátky jablek a nechte 5 minut namáčet, poté sceďte a opláchněte. Pro větší účinnost vložte čerstvě nakrájené plátky do mrazáku. Nejprve je vložte na tác nebo talíř do mrazničky na 3 hodiny, než je vložíte do vzduchotěsného plastového sáčku.

Další tipy pro zachování barvy i pevného a šťavnatého vzhledu jablka

Kromě triku s citronovou šťávou lze zabránit oxidaci jablka i jinými babičkovskými metodami. Díky těmto dostupným prostředkům doma a 100% přírodním složkám si vaše jablko zachová svůj původní vzhled. Zde jsou nějaké příklady.

– Plátky jablek držte gumičkou

Gumička na jablko

Tento jednoduchý a praktický tip nebude vyžadovat žádné další přísady. Poté, co jablko nakrájíte na proužky, stačí vše sestavit a držet pohromadě pomocí gumičky. Tato technika je velmi užitečná pro přípravu svačiny vašeho dítěte. Bude to vypadat, jako by bylo ovoce právě nakrájené.

– Kousky jablek namočte do osolené vody

Sůl se často používá ke konzervaci potravin. Aby vaše jablko i po rozkrojení stále chutnalo, použijte tuto zázračnou ingredienci, která oddálí jeho oxidaci. Před ponořením kousků jablek nasypte dvě lžičky soli do misky s vodou. Nechte dvě minuty působit, než dobře opláchnete. Tento tip vám může skvěle pomoci, když si chcete dort připravit doma.

– Na plátky jablek použijte med

Med a jablko

K udržení krásné barvy jablek lze použít i med. Tento produkt, bohatý na antioxidační vlastnosti složené z fenolu, vitamínu C a flavonoidů, udělá s vaším jablkem zázraky. K tomu stačí nalít velkou sklenici vody do salátové mísy a přidat dvě lžíce medu. Poté ponořte kousky jablek a nechte pět minut odpočívat. Ovoce sceďte a poté nechte oschnout. Od té chvíle už stačí jen pokládat své krásné proužky na těsto vašeho jablečného koláče.

Zde jsou velmi jednoduché metody, jak zabránit oxidaci jablek. Výběrem jedné z těchto technik budou čerstvě nakrájené plátky jablek chráněny před kontaktem se vzduchem. Už neztratí svou barvu ani svůj chutný vzhled.

Hit enter to search or ESC to close.