Jak zacházet s vejcem, aniž byste riskovali?

Jak zacházet s vejcem, aniž byste riskovali?

Vejce je základní a univerzální potravina, kterou používáme ve více kulinářských receptech, ale má i malou kontraindikaci. Vejce a jeho deriváty produkují nejvyšší počet salmonel, což je řada bacilů, která je podle WHO (Světová zdravotnická organizace) jednou z hlavních příčin poruch trávení, zejména průjmu.

Abyste se vyhnuli jakýmkoli zdravotním problémům, musíte být opatrní při manipulaci s vejci.

Rozbijte vajíčko na okraj misky – zdroj: spm

Proč mohou určité manipulace s vajíčkem představovat rizika?

Vejce je ultimátní všestranné jídlo a je plné výhod, ale když s ním zacházíme nesprávně, může být nebezpečné.

Salmonelóza je infekce způsobená zkaženými potravinami, obvykle kontaminovanými výkaly. Děti a starší lidé jsou nejzranitelnější, způsobují dehydrataci, která může představovat vážné komplikace. Proto je tak důležité znát nejlepší způsob, jak rozbít vajíčko.

Abyste se vyhnuli nákaze salmonelózou, preventivním opatřením je proto vaječné pokrmy zcela uvařit, ihned zkonzumovat nebo uložit do lednice, dokud nejsou připraveny ke konzumaci.

Čeho byste se při manipulaci s vajíčkem měli vyvarovat?

S přihlédnutím k těmto nemocem  vám chceme ukázat některá doporučení, jak se jim doma vyhnout  kvůli konzumaci nebo manipulaci s vejci. Tady jsou některé z nich:

  • Vejce nerozbíjejte o okraj talíře, pánve nebo misky, protože salmonela by mohla být přítomna ve skořápce a nakonec by kontaminovala pokrm, jak uvedl Didier Desert, šéfkuchař na velvyslanectví v Auvergne a člen Francouzské asociace. mistrů restaurátorů. Kromě toho se vnitřek vejce může kontaminovat z vnější strany skořápky.
  • Vejce před vložením do chladničky nemyjte.
  • Ujistěte se, že kupujete vejce s čistou a neporušenou skořápkou.
  • Nikdy nepoužívejte vaječné skořápky k oddělení žloutků od bílků.
  • Pokrmy z vajec nechte důkladně vařit. Například tortilly úplně smažte, zvláště v létě, nebo je skladujte v lednici, dokud je nebudete připraveni jíst.
  • Podívejte se na preferované datum spotřeby vajec, které je uvedeno na obalu i na vejcích samotných, a po tomto datu je nejezte.

Pokud máte rádi omeletu tekutou, doporučujeme použít pasterizovaná vejce. Je také vhodné uchovávat syrová vaječná jídla až do konzumace v lednici, jako je aioli, tiramisu, smoothies ze syrových vajec atd.

Rozbijte vejce napůl – zdroj: spm

Jak rozbijete vejce před jejich přípravou?

Jedním z prvních receptů, které jste se pravděpodobně naučili vařit, bylo smažené vejce nebo francouzská omeleta, že? Nebo dokonce míchaná vajíčka k snídani, ale vězte, že jste skořápku rozlouskli špatně.

Abychom se vyvarovali této chyby, prozradíme vám správný způsob rozbíjení vajec, potravin, které často používáte ve vaší kuchyni. A existují tisíce receptů, sladkých i slaných, jejichž příprava zahrnuje vejce.

Praskání vejce přes okraj pánve by mohlo rozbít skořápku na velmi malé kousky a dostat se do kontaktu s vnitřkem. To způsobí rozbití žloutku, nebo ještě hůře, mohlo by vejce kontaminovat bakteriemi zvenčí.

Aby k tomu nedocházelo, ideální je vajíčko rozbít naplocho a velmi jemně si pomoci prsty otevřít skořápku. Tímto způsobem získáte mnohem čistší výsledek a skořápka neskončí rozlámaná na malé kousky.

V případech, kdy nejprve uvaříte vejce a poté odstraníte slupku , například vejce natvrdo, to nebude problém.

Chcete-li to udělat správně, při rozklepávání vejce naplocho na něj pevně poklepejte a poté pomocí prstů dokončete rozbití blány vajíčka. Zjistíte, že to udělat několikrát bude jednodušší, než je zlomit přes okraj hrnce nebo pánve.

Pozor na vejce a manipulaci s nimi!

Hit enter to search or ESC to close.