Pokud jde o hubnutí, každé tělo funguje jinak než to druhé. Ve skutečnosti někteří lidé hubnou rychle, zatímco jiným to trvá déle. V tomto článku vám vysvětlíme příčiny tohoto jevu a jak jej opravit.

Proč je těžké zhubnout?

Každý člověk má tendenci hromadit tuk v různých částech těla. Například ženám s větší pánví se hromadí tuk v oblasti boků, hýždí a stehen. Některé tuky, „odolné tuky“, se obtížně odbourávají a jsou citlivé na estrogen. U mužů se tyto tuky nacházejí v žaludku a prsních svalech. U žen se tyto tukové buňky nacházejí v různých částech těla, jako jsou hýždě, paže, stehna, břicho a boky.

Proto hrají hormony velmi důležitou roli při hromadění tukových buněk. Dobře to vysvětlil naturopat Éric Darche ve své knize s názvem Proč nemůžu zhubnout? příčiny hromadění tukových buněk v každé části těla.

Je proto důležité dbát na to, abyste jedli zdravě a vyhýbali se jakýmkoli potravinám, které mohou ovlivnit rovnováhu vašich hormonů, jako jsou potraviny, které jsou příliš sladké nebo příliš slané. Zde je důvod, proč se tukové buňky hromadí v určitých částech těla:

Zbraně

Obecně platí, že je to vliv estrogenu, který podporuje hromadění tuku v pažích. Hromadění tuků v této části těla je způsobeno především špatnou stravou bohatou na cukr, sůl a nízkým obsahem živin . Některé špatné návyky, jako je kouření, také ovlivňují hladinu estrogenu v těle. Podporujte proto zdravou stravu a provozujte pravidelnou fyzickou aktivitu.

Hormony totiž ovlivňují hromadění tuků v těle. Když žena přibere více na váze v horní části těla, znamená to, že hladiny testosteronu jsou vyšší než hladiny estrogenu. Na druhou stranu, když je hladina estrogenu vysoká, tuk se s větší pravděpodobností hromadí v pánvi, kolenou a stehnech. To platí i pro muže.

Boky a hýžďové svaly

Podle naturopata Érica Darche přispívají určité nevyvážené diety k hromadění tuku, zejména v oblasti boků. Strava bohatá na ovoce, zeleninu a nízký obsah bílkovin (maso) totiž podporuje zadržování vody, a tedy nabírání objemu v bocích a hýždích. Pokud chcete zhubnout, neochuďte své tělo o potřebný denní příjem živin. Pijte dostatek vody, sportujte, jezte ovoce, zeleninu, ale také kuřecí nebo krůtí maso a ryby, abyste při hubnutí pomohli svému tělu správně fungovat.

Velikost

Hromadění tukových buněk nad pasem nebo horní částí zad může znamenat inzulínovou rezistenci. Ten přispívá k uvolňování tukových buněk. V tomto typu situace je vhodné vyhýbat se cukru obecně. Pokud si chcete nápoje osladit, rozhodněte se pro trochu medu.
Konečně, pro efektivní a trvalé hubnutí je to všechno otázka dávkování. Samozřejmostí je zdravá a vyvážená strava, ale také pravidelná fyzická aktivita (alespoň 3x týdně). Kromě toho byste nikdy neměli zapomínat na pití vody, umožní vám to hydratovat tělo, vyloučit nahromaděné toxiny a zhubnout.

Jaké vybavení je potřeba k rychlé ztrátě kyčlí?

Nyní, když znáte faktory, které ovlivňují hromadění tuku v těle, je čas přemýšlet o tom, jaké vybavení potřebujete, abyste rychle ztratili boky.

Nejdůležitějšími sportovními předměty pro ztrátu kyčlí jsou fitness míč, činky, vzpěry a podložka na cvičení. Pomocí těchto nástrojů můžete provádět cviky, jako jsou dřepy, výpady, boční cviky a silové cviky, které se zaměřují na oblast boků.

Navíc aerobní cvičení, jako je běh, jízda na kole a plavání, jsou skvělé pro rychlé spalování tuků. Je také důležité, abyste se před a po tréninku protáhli, abyste se vyhnuli případným zraněním.

A konečně, abyste měli jistotu, že zůstanete motivovaní a na správné cestě ke ztrátě kyčle, zvažte investici do fitness trackeru. To vám může pomoci sledovat váš pokrok a poskytnout vám lepší představu o tom, jak daleko jste došli. Kombinací správného vybavení se zdravou stravou a pravidelným cvičením můžete tvarovat své boky a rychleji dosáhnout svých fitness cílů.