Jak získat citronovou šťávu bez krájení ovoce?

Jak získat citronovou šťávu bez krájení ovoce?

Pokaždé, když si připravujete lahodnou citronovou šťávu, přistihnete se, že máte špinavou pracovní plochu a lepkavé prsty? Naštěstí existuje jednodušší způsob, jak jej připravit, aniž byste museli citrusové plody krájet napůl. Objevte tuto neuvěřitelnou techniku, která vám umožní stylově vymačkat šťávu!

Citronová šťáva se používá v mnoha pokrmech, zejména k dochucení určitých receptů na ryby nebo saláty. Často je však obtížné získat šťávu bez použití odšťavňovače nebo některých kuchyňských potřeb. V tomto článku vám poskytneme velmi jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout bez vynaložení jakéhokoli úsilí.

Jak připravit citronovou šťávu, aniž byste ovoce rozkrojili napůl?

Existuje způsob, jak získat citronovou šťávu bez potíží. Přijetím této důmyslné techniky zůstane vaše pracovní plocha a vaše ruce čisté. Zde je návod, jak na to.

– Citron propíchněte ostrým předmětem

Pomocí párátka vymačkejte citron

Toto je pravděpodobně nejužitečnější tip, jak vymačkat citron, aniž byste jej rozkrojili napůl. Jednoduše ovoce několikrát převalujte na prkénku lehkým tlakem. Cílem je, aby bylo možné odloupnout membrány uvnitř, aby se šťáva snáze získala. Poté propíchněte jednu stranu citronu tak, že do něj hluboko zabodnete ostrý předmět, jako je párátko nebo jehla. Šťávu z citrusových plodů pak můžete sklízet vymačkáním rukama. S tímto trikem vyteče citronová šťáva z důlku přesně a semínka zůstanou uvnitř.

Pokud vám uvnitř zbylo trochu šťávy, můžete citron vrátit zpět do lednice. Pokud nebude vystavena vlhkosti z chladničky, bude lépe zachována.

Další tipy pro snadnou extrakci citronové šťávy

Existuje mnoho dalších triků, jak snadno získat citronovou šťávu bez použití běžného kuchyňského náčiní. Stejně jako technika jehly, i tyto dvě další techniky vám budou velmi užitečné.

– Vytáhněte citronovou šťávu vidličkou

Citron vymačkejte vidličkou

Než začnete, naválejte citron dlaní na prkénko nebo přímo na kuchyňskou linku. Mírným tlakem na citrusové plody se šťáva koncentruje uvnitř citronu. Poté citron rozpůlíme a ručně vymačkáme. Chcete-li operaci dokončit, použijte vidličku, kterou posunete zdola nahoru, abyste vytáhli veškerou šťávu. Tento pohyb opakujte, dokud uvnitř nezůstane žádná tekutina. Před konzumací velmi čerstvou šťávu přefiltrujte!

– Shromážděte citronovou šťávu tak, že ovoce naříznete svisle

Existuje další způsob, jak snadno vymačkat citronovou šťávu. Chcete-li to provést, jednoduše nařízněte citron svisle, abyste získali oválné kousky citronu, a vymačkejte je, přičemž vyvíjejte současný tlak na každou stranu. Citrusové plody tak snáze uvolní citronovou šťávu. K dokončení operace neváhejte použít vidličku.

Jak připravit lahodnou citronovou šťávu?

Citronová šťáva

Nyní, když se vám podařilo extrahovat citronovou šťávu, stačí připravit osvěžující nápoj přidáním několika ingrediencí. Na 1,5 litru nápoje budete potřebovat:

– 1,5 l minerální vody
– 250 ml citronové šťávy
– 1 limetka
– 2 polévkové lžíce tekutého květového medu
– 5 snítek máty

Do prázdné 2 litrové láhve přidejte lístky máty po odříznutí stonků. Poté limetku nakrájejte na 8 kousků svisle, aby se snadno vešly do láhve. Pomocí nálevky přidejte med, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu a nakonec dolijte studenou minerální vodu a láhev uzavřete. Směs protřepeme a necháme přes noc uležet v lednici. Pokud je směs příliš koncentrovaná, lze ji prodloužit přidáním čerstvé vody.

Nyní víte, jak zacházet s citronem, abyste měli prospěch z jeho mnohostranných použití a mnoha výhod. Vyzkoušejte tyto techniky, abyste získali šťávu jako šéf!

Hit enter to search or ESC to close.