Jak získat nadýchanější míchaná vajíčka?

Jak získat nadýchanější míchaná vajíčka?

Nedokážete si představit, že byste čelili dni bez vašich míchaných vajec? První věc, kterou ráno, když se probudíte, je vaše obvyklá rutina zásobit se energií. Výborně, ale jste si jisti, že můžete uspět pokaždé? Na jejich vaření máte samozřejmě vlastní techniku. Vězte však, že pomocí několika triků a přidání tajné přísady budou vaše míchaná vejce křehčí a měkčí než kdy dříve. Když se podíváte na naše rady, nic neztratíte…

Citronová šťáva promění texturu míchaných vajec

S máslem, zeleninou, klobásou, slaninou… V závislosti na chuti a přání každého lze míchaná vajíčka připravit a ozdobit na více způsobů. A i když je váš způsob přípravy dobře vyzkoušený, pravděpodobně existuje přísada, kterou jste nikdy nepoužili. Je to škoda, protože to může znamenat velký rozdíl. Mívají vaše vejce někdy lehce suchou texturu? Díky tomuto malému tipu již tento problém nebude aktuální.

Stačí jen pár kapek citronové šťávy, abyste změnili strukturu vašich míchaných vajec, aniž by se změnila chuť, aby byla  měkčí a měkčí . Citronová šťáva nejen podpoří pomalejší vaření, ale také zabrání rychlému sražení vajec. Buďte však lehkomyslní, abyste nezkreslili chuť.

Připravte si míchaná vajíčka – zdroj: spm

Další tipy, jak zdokonalit svá míchaná vajíčka

Citronová šťáva není jediný  způsob, jak dosáhnout lehké textury vajec . Pokud chcete, aby vaše míchaná vajíčka byla ještě nadýchanější, existují další užitečné rady.

  • Vejce je nejlepší uvařit na studené pánvi, aniž byste si předtím předehřívali máslo. Smíchejte tedy obě ingredience a poté je nalijte do nádoby, než ji dáte pod teplo. Jakmile je pánev horká, vyjměte ji a znovu promíchejte. Opakujte operaci, dokud nebude vaření požadované.
  • Na každé dvě použitá vejce přidejte jeden žloutek navíc. Vaše míchaná vajíčka tak budou mít nejen hladší texturu, ale také zářivější barvu a výraznější chuť.

Hit enter to search or ESC to close.